Arannyal felérő ezüst a junioroknál

2015. március 09.
Arannyal felérő ezüst a junioroknál Fantasztikus játékkal döntőbe jutott a PEAC Kosárlabda Akadémia Pécs az Országos Junior Döntőben, a fináléban viszont jobb volt a Sopron. A csapat MVP-je Kaposi Pálma lett, Kiss Virágot beválasztották a torna All Starjába.
Bravúrosan szerepelt az Országos Junior Döntőben a PEAC Kosárlabda Akadémia Pécs csapata, mely egészen a fináléig menetelt a négynapos tornán. A pécsi csapat nem túl jó előjelekkel készülhetett a döntőre: Kiss Virág magas lázzal küzdött, az edzőpáros, Borisz Maljkovics és Imreh Ajtony pedig szintén lebetegedett a nyolcas döntőre. A kadettokkal kiegészülő junior csapat már első nap a legnagyobb ellenfelével, a Soproni Darazsakkal kezdte a csoportkört, aki később a pécsiek döntőbeli ellenfele is lett. Egy szoros meccsen 4 ponttal alulmaradtak lányaink (77-73), innentől viszont az összes csoportmeccsüket megnyerték, és csoportmásodikként jutottak a legjobb négy közé, ezzel felülmúlva az előzetes várakozásokat. A pécsieknél fantasztikus egyéni teljesítményeket is láthattunk, a kadett korú, még mindig csak 16 éves Kiss Virág többször jutott 20 pont és 10 lepattanó fölé, Kaposi Pálma pedig szintén dupla-duplás teljesítményt nyújtott. Mellettük a 15 éves, a junior korosztálynál 3 évvel fiatalabb Juhász Dorka is kiemelkedett a mezőnyből, az ő remek játéka is kellett ahhoz, hogy az elődöntőben a címvédő, előzetesen aranyesélyesnek kikiáltott, hazai pályán játszó Vasast heroikus küzdelemben 65-59-re legyőzték a pécsiek. Kiss Virág 26 ponttal vezette döntőbe a PEAC Akadémiát, a győzelem ára viszont a 21 lepattanóig jutó Kaposi Pálma bokasérülése volt, aki ugyan visszatért a pályára, és a döntőben is vállalta a játékot, de sérülten már nem tudta a maximumot nyújtani. A Pécs mindent kiadott magából a döntőbe jutásért, a Soproni Darazsakat pedig csak másfél negyeden keresztül sikerült megszorongatnia a fináléra elfáradó együttesnek, aki az 5 perc alatt 3 faultot gyűjtő Kiss Virág nélkül nem tudta nyílttá tenni a mérkőzést. A Soproni Darazsak megérdemelten nyerte meg az Országos Junior Bajnokságot (62-38), a PEAC ezüstérme viszont legalább olyan szépen csillog a tornán erőn felül teljesítő pécsi lányok nyakában, mint a soproniak aranya. A csapat MVP-je Kaposi Pálma lett, Kiss Virágot beválasztották a torna All Starjába.