EYBL: Pótolhatatlan nemzetközi tapasztalatszerzés

2018. február 06.
EYBL: Pótolhatatlan nemzetközi tapasztalatszerzés Kadett fiú csapatunk Budapesten szerepelt Európa legrangosabb utánpótlás-versenysorozatában, az European Youth Basketball League-en.
2018.02.01. European Youth Basketball League, Budapest

Rátgéber Akadémia-BK NH Tigers Ostrava (23-15, 20-14, 13-22, 14-20)

Rátgéber Akadémia: Staubach 13/6, Vértes 13, Hiezl 12, Cohill 12/6, Kazy 8/6, Paar 7/3, Pifkó 5, Bátai-, Rátgéber-, Németh-.

Zalay Zoltán: Evés közben jön meg az étvágy, előzetesen szerényebb célokat tűztünk ki csapatunk elé, aki ebben a felállásban most játszott együtt először. Végül keserédes vereséget szenvedtünk, mivel az első félidőben extrán játszottunk, és a második félidőben is mutattunk szép dolgokat. A vereség ellenére nagyon sok pozitívum volt a mérkőzésen, nagyon perspektivikus a csapatunk.

2018.02.02.

Kosarkarski Klub Grosuplje - Rátgéber Akadémia 77-60 (34-14, 19-8, 13-27, 11-11)

Rátgéber Akadémia: Paar 21/6, Hiezl 11, Vértes 8, Staubach 7, Bátai 5, Kazy 4, Cohill 4, Rátgéber-, Pifkó-, Bozsér-, Vasas-.

Zalay Zoltán: Ezúttal nem volt esélyünk a szlovén sztárcsapat ellen. Három válogatott kezdő játékosuk, de az egész szlovén csapat megmutatta miért is vezetik a bajnokságot. Az első félidőért kár, ellenben a harmadik, negyedik negyed már nagyon rendben volt. Úgy gondolom minden játékosunk a vereség ellenére sokat profitált a mérkőzésből. Ha ez a korosztály összeérik, nagyon komoly eredményekre lesz hivatott.

2018.02.02.

Rátgéber Akadémia- C.S. U-BT Cluj Napoca 43-71 (16-23, 15-23, 1-15, 11-10)

Rátgéber Akadémia: Paar 15/3, Staubach 14/3, Hiezl 6, Vértes 3, Kazy 2, Pifkó 2, Németh 1, Vasas-, Rátgéber-, Bátai-.

Zalay Zoltán: Legyőzött a fáradtság minket, irreálissá tette a mérkőzést, hogy mi a 3., addig az ellenfél az első meccsét játszotta.

2018.02.03.

KK Flash- Rátgéber Akadémia 68-61 (19-14, 16-21, 18-11, 15-15)

Rátgéber Akadémia: Hiezl 21, Kazy 12/9, Staubach 10/3, Bátai 9, Vértes 2, Cohill-, Rátgéber-, Pifkó-.

Zalay Zoltán: Tipikus hullámvasút mérkőzés volt. Nagyon akartunk nyerni, de nyögés lett a vége. A torna végeztével elmondható: "Nem a győzelem, nem a részvétel, hanem a fontos!" De viccet félretéve nagyon hasznos, erős tornán vagyunk túl sok jó és kevésbé jó tapasztalattal. Bízom benne minden játékosom profitál az itt látottakból.