Első helyen döntős a gyermek leány csapat!

2014. április 15.
Első helyen döntős a gyermek leány csapat! Gyermek leány csapatunk első helyen jutott be az országos döntőbe.
04.13. vasárnap, Pécs

Gyermek bajnokság

Leány régiós döntő

Kosárlabda Akadémia Pécs -Gepárdok I. – Mágusok Egyesület 112 -23
(23-8, 19-0, büntetők: 6-5, 27-7, 38-3)

Fekete Fruzsina 19, Mink Doroti, Molnár Viola 5, Habling Lara 18, Varga Luca 17, Kőhegyi Kata 5, Turi Kata 1, Mészáros Nádja 14, Radák Kata 4, Pénzes Kíra 15, Koltai Anna 4, Bodor Anna 10.

Kosárlabda Akadémia Pécs Gepárdok I. – PVSK Vadmacskák 87-47
(23-10, 11-7, büntetők: 6-5, 22-16, 25-9)

Várhalmi-Hujber Éva: „A régiós döntő során fölényes különbséggel sikerült mindkét mérkőzésünket megnyernünk. A Mágusoknál előrébb tartunk, könnyű meccset játszottunk. Ennek ellenére rengeteget hibáztunk, sima ziccerek tömkelegét hagytuk ki a támadások során. Ezen egy szorosabb mérkőzés során akár a győzelem is elúszhat. A támadás befejezésekre nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk és ezt a hibát ki kell javítanunk. A Vadmacskák ellen a lányok első pillanattól kezdve összeszedetten és jól játszottak. Az idősebb csapatban edző lányok végig meghatározó húzóemberei voltak a mérkőzésnek és nagyon szépen, összhangban játszottak együtt a többiekkel. Mind magasságban, mind sebességben felül tudtuk múlni ellenfelünket. Jól sikerültek az átadások, figyeltünk egymás mozgására, helyezkedésére, igyekeztünk helyzetig kijátszani a támadásokat. Csapatvédekezésben örömteli volt, hogy több alkalommal is sikerült elérnünk, hogy lejárjon a 8 másodperc vagy a támadóidő. Ennek ellenére azt gondolom, sokat kell még javulnunk a védekezésben, legfőképpen a labdavezető játékos védésében és a kizárásban. Az előző fordulókon sajnos elég „nyögve-nyelős” mérkőzéseink voltak, örülök, hogy ebből a hullámvölgyből sikerült végre kilábalnunk, és egy jól sikerült mérkőzés lendületével folytathatjuk a munkát.
A szezon elején a célkitűzéseink között szerepelt az Országos Jamboree-ba való bekerülés. Tavaly az alsóházba, a 9-16 csapat közé sikerült bekerülnünk és színvonalas, hasznos mérkőzéseket játszottunk, amiket rendre nyerni tudtunk. Óriási öröm, hogy idén a felsőházban, az ország legjobb 8 csapata között lehetünk! Nehéz mérkőzésekre számítunk, de igyekszünk minden ellenfelünk dolgát megnehezíteni. Június elején a Baján megrendezésre kerülő 3 napos döntőn fogunk részt venni, de addig még nagyon sok edzés vár ránk. Ezúton is szeretnék gratulálni a lányoknak és megköszönni a munkáját Füzesi Gábor kollégámnak, Korhetz Szilárd másodedzőmnek és természetesen a Szülőknek, családtagoknak a támogatást és a mindig kitartó szurkolást! Valamint a lányok nevében is szeretném megköszönni Mauritának, a PEAC idegenlégiósának, hogy eljött megnézni a mérkőzésünket. Nagy örömet szerzett ezzel a kislányoknak!
És természetesen a döntőbe kerülés nem csak ez a 12 lány érdeme, hanem mind a huszonkettőé, akik a szezonban a Gepárdok I. és II. csapatában edzett és játszott. Ezen a hétvégén, míg a csapat egyik fele a régiós döntőn játszott, addig a csapat másik része Kaposváron, nagyon is sikeresen vette a 8. fordulóban az akadályokat Szilárd vezetésével.”

Kosárlabda Akadémia Pécs -Sasok- Kosárlabda Akadémia Pécs Gepárdok II: 42-46 (8:16, 4+7:4+4, 9:8, 14:14)

Heckenberger Hédi 6, Szamosi Viktória 7, Orosz Körte 2, Heinek Kata, Drávecz Boróka 6, Szamosi Laura 10, Frei Adél 3, Bacher Viktória 2, Lehőcz Sára 2, Ocskó Luca 2, Szabó Sára 3, Szabó Luca 3

Kosárlabda Akadémia Pécs Gepárdok II-Gyakorlós Csibék: 49-32 (15:8, 8+7:6+4, 11:12, 8:2)
Heckenberger Hédi 1, Szamosi Viktória 5, Orosz Körte 2, Heinek Kata, Drávecz Boróka 5, Szamosi Laura 7, Frei Adél 3, Bacher Viktória 3, Lehőcz Sára 4, Ocskó Luca 7, Szabó Sára 5, Szabó Luca 7.

Korhetz Szilárd: „Az első mérkőzést nagyon jó ritmusban kezdtük, a mi akaratunk érvényesült, ki tudtuk használni fizikai fölényünket. A második negyed már kevésbé volt pontokban gazdag, amit tovább rontottuk egy szörnyű félidei büntetőzéssel, ekkor ellenfelünk közelebb is került hozzánk. A harmadik negyed végi, negyedik negyed eleji hullámvölgyünk könnyen megpecsételhette volna a mérkőzés végkifejletét, de szerencsére higgadt, pontos támadójátékunk és feljavuló védelmünk segítségével sikerült megfordítanunk a mérkőzést.
A második mérkőzést sokkal harcosabban, nagyobb akarattal játszottuk, az első mérkőzés végéről megmaradt lendületünkkel hamar eldöntöttük a meccset, de a lányok végig szépen koncentráltak, minden dicséret megilleti őket, remélhetőleg legközelebb nem kell egy majdnem elveszített meccs ahhoz, hogy már az első pillanattól mindenki a pályán legyen.
Szép teljesítményt nyújtott a két kenguruban játszó leányzó is, nélkülük nem sikerült volna a győzelem!