MEGVAN A BRONZ!

2015. április 19.
MEGVAN A BRONZ! Hatalmas küzdelemben 71-77-re nyert a Rátgéber Akadémia a Körmend ellen, és bronzérmet szerzett a Nemzeti Junior Döntőn!
Bíró Levente gyorsindításgóljával indult a bronzmeccs, Kucsora középtávolijával pedig már 1-7-re vezetett a Pécs. Az egész tornán fantasztikusan játszó Pongó ziccerére Doktor felelt, a jól támadó pécsiekre jellemző volt ebben az időszakban, hogy támadásban elaludtak, így könnyű kosarakat kaptak a palánk alatt. Pongó és Kucsora vezetésével 9-16-ra elhúzott a Rátgéber Akadémia, Osiyemi Adebayo kosarával pedig 10 pontos vezetést szerzett a torna házigazdája (13-23). Molnár Levente triplája zárta a negyedet, ezzel 16-23-ra zárkózott a Körmend.

Doktor Péter pedig triplával nyitott, a gyors hat ponttal már csak 4 pont volt a Pécs előnye (19-23). Czimer Máté vette hátára támadásban csapatát, a túloldalon viszont Márton Ádám volt ponterős, testvére, László hármasával pedig egy pontra zárkózott a Körmend (30-31). 36-35-nél a vezetést is átvette a Körmend, Ivica Mavrenszki pedig időt kért, hogy rendezze a sorokat. Ismét Pongóra számíthatott a Pécs, aki hat pontot szerzett az utolsó két percben, és visszavette a vezetést, 40-41-re a pécsiek mentek a félidőben.

Hat körmendi ponttal indult a második félidő, 46-41-es állásnál Osiyemi Adebayo Pongó gólpasszát váltotta kosárra. Molnár duplája után ismét a pécsi center villant, Doktor Pétert viszont nehezen tartotta a Rátgéber Akadémia, 2+1-gyével 6 pontra növelte a Körmend előnyét (51-45). Balázs Bodó jutott ziccerig, majd Kucsora szerzett középtávolról fontos kosarat (51-49). Innentől 4-6 pont között mozgott a Körmend előnye, Pongó Marci ellen pedig technikait ítéltek a játékvezetők. A negyed végeredményét Márton Ádám állította be egy büntetővel (58-52).

A feszültség tapintható volt a pályán, a Bíró-Doktor párosnak kettős faultot ítéltek. Pongó középtávolról volt eredményes, Molnár viszont a túloldalon szintén betalált (60-54). Pongó büntetőire Doktor triplával válaszolt, Osiyemi ismét fontos pillanatban szerzett kosarat a palánk alól (63-58). 6 perc 58-cal a vége előtt Doktor Péter Kucsora Csaba ellen szabálytalankodott, majd hosszú reklamálásért technikait kapott, ezzel pedig a legponterősebb játékosát veszítette el a Körmend. Kucsora hideg fejjel értékesítette mindhárom büntetőjét a kulcsszituációban, ezzel pedig két pontra került a Pécs a Körmendtől (63-61). Németh triplájával visszaállította az 5 pontos előnyt, Pongó viszont ismét középtávolról volt pontos. Márton Ádám csak egy büntetőt értékesített, Osiyemi Adebayo pedig faulttal együtt is bedobta a ziccert, és a büntetőnél sem hibázott, így egy pontra zárkóztatta a Pécset (67-66). 67-67-nél Czimer Máté egalizált büntetővel, Pongó ziccerével pedig már a Pécs vezetett (67-69)! Szombath duplája ismét egált jelentett, Osiyemi viszont óriási passzal találta meg a palánk alatt Czimer Mátét. Pongót csak fault árán tudták megállítani, büntetőivel pedig 4 pontra nőtt a pécsi előny (69-73). Szombath középtávolija beesett, ám Osiyemi ismét nagy passzt kapott, és nem hibázott. 71-75-ös pécsi vezetésnél 10,8 másodperc volt vissza, a körmendi triplakísérletek kísérletek maradtak, Kucsora pedig még dobhatott két büntetőt a túloldalon, ezzel a hatalmas szívvel küzdő Kosárlabda Akadémia Pécs 71-77-re győzött, és bronzérmes lett a Nemzeti Junior Döntőn!

Körmendi Törpördögök-Kosárlabda Akadémia Pécs 71-77 (16-23, 24-18, 18-11, 13-25)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Bíró 2, Pongó 25/6, Kucsora 18, Czimer 11, Osiyemi 17 cserék: Tálos -, Balázs 2, Soós-, Mogyorósi 2.

Körmendi Törpördögök: Molnár L. 14/6, Laczó 1, Doktor 23/6, Szombath 9, Márton Á. 14 cserék: Németh Á. 5/3, Vincze-, Márton L. 5/3.

Ivica Mavrenszki: Kemény mérkőzésre számítottunk, de megmutattuk a csapat karakterét, nagyon jó mérkőzést játszottunk, és megnyertük a bronzérmet. Gratulálok a játékosaimnak!

Kocsis Tamás: A végére fejben elfáradtunk, ziccereket hibáztunk, a dobás továbbra sem ment, de látszik a fejlődés a csapatomon.