Facebook Instagram Youtube
Menü

SZAKMAI STÁB

A Rátgéber Akadémián kivétel nélkül olyan trénerek foglalkoznak a gyerekekkel, akik ezen a téren már komoly szakmai múlttal rendelkeznek. Az edzők kiválasztásánál fontos szempont volt, hogy egyrészt akár alapoktól is fel tudjanak építeni egy edzéstervet, másrészt megtalálják a közös hangot a fiatalokkal, s a gyerekek partnerként tekintsenek rájuk. A trénerek mellett az Akadémia felkészült ügyintézőket is alkalmaz – az ő feladatuk részint a rendszer koordinálása, részint az azonnali segítségnyújtás, bármilyen problémás esetben.

Vezetőség

Rátgéber László
Dr. habil. Rátgéber László
szakmai és stratégiai igazgató
Professional and strategic director


  • Euroliga-aranyérmes (2009 – Szpartak Moszkva), Euroliga-bronzérmes (2001, 2004 – Pécs)
  • 9x magyar bajnok (1995, 1996, 1998, 2000, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006)
  • 9x Magyar Kupa-győztes (1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006)
  • Korábbi magyar női, majd férfi szövetségi kapitány
  • Európa-bajnoki 4. (1997), 7. (2001) és 10. (2003) helyezett
  • Világbajnoki 10. helyezett (1998)
  • Az Európa- és a világválogatott edzője
  • 11x az Év edzője
  • Csapatai: Vojvodina, Pécs, Szpartak Moszkva, Fenerbahce

SZAKMAI ÖNÉLETRAJZ

Csák Magdolna
Csák Magdolna
Sportigazgató
Férfiszakág-vezető
Sports director


  • 140-szeres magyar válogatott
  • Az Év játékosa (1993/1994, 1999/2000)
  • 3x magyar bajnok (1987, 2000, 2001)
  • 9x Magyar Kupa-győztes (1987, 1988, 1992, 1995, 1997, 1999, 2000, 2001, 2002)
  • Európa-bajnoki 3. (1991, Izrael), Európa-bajnoki 4. (1997, Magyarország)
  • Csapatai: Szolnok, Tungsram, BSE, Szekszárd, PVSK
Zalay Zoltán
Zalay Zoltán
Sportigazgató
Sports director


  • Közel 30 éves edzői munkásság felnőtt és utánpótlás vonalon
  • Korosztályos válogatottak vezetőedzője (kezei között pallérozódott többek között Hanga Ádám, Vojvoda Dávid, Keller Ákos, Csorvási Milán, Horti Bálint, Supola Zoltán)
  • Országos fiú kadett bajnok (2008), országos fiú junior bajnok (2009), Férfi NB I. 4. (2000, pécsi MATÁV SE, másodedző), férfi Magyar Kupa 2. (2000, pécsi MATÁV SE, másodedző), férfi NB I. B 2. (2003, PVSK, vezetőedző), férfi NB I. B 3. (2002, PVSK, vezetőedző)
  • MKOSZ Szakmai és Utánpótlás Bizottság tagja, BMKSZ Edzőbizottság vezetője, a Pécsi Képző-kiválasztó Központ vezetője

Prof. dr. Nenad Trunic
Prof. dr. Nenad Trunic
Szakmai igazgató-helyettes
Deputy director of sport


  • FIBA Europe Coaching Certificate Program oktatója
  • FIBA Europe Coaching Clinic előadója
  • A belgrádi egyetem oktatója
  • Európa-bajnoki bronzérmes (2009) a szerb U16-os válogatott vezetőedzőjeként
Hartung Anita
Hartung Anita
Szakmai igazgató-helyettes
Deputy director of sport


  • Professzionális kosárlabda játékos: MIZO PÉCS, Szolnoki NKK, Zalaegerszegi NKK- Euroliga, Európa kupa, magyar bajnokság, utánpótlás és felnőtt válogatott
  • Florida International University- Miami, Fl, USA - sportösztöndíj
  • Zsigmond Király Főiskola, Budapest - főiskolai diploma -nemzetközi kapcsolatok szakirány
  • Oxford Brooks University International Business School- mester diploma - pénzügyi szakirány
  • Testnevelési Egyetem, Budapest - mester diploma- kosárlabda szakedző
  • MKOSZ CSVP program tagja
  • MKOSZ KKP tagja
  • Rátgéber Kosárlabda Akadémia - több éves edzői tapasztalat

Janez Drvaric
Janez Drvaric
Nemzetközi mentoredző


  • FIBA Europe Coaching Certificate Program előadója
  • Kétszeres olimpiai érmes a jugoszláv válogatott edzőjeként (1984, Los Angeles – bronz, 1988, Szöul – ezüst)
  • Európa-bajnok a jugoszláv válogatott edzőjeként (1989, Zágráb)
  • KEK-győztes a Cibona Zagreb vezetőedzőjeként (1987, Újvidék)
  • Kadett Európa-bajnok a jugoszláv csapat vezetőedzőjeként (1987)
Fabio Fossati
Fabio Fossati
Nemzetközi mentoredző


  • FIBA Europe Coaching Certificate Program előadója
  • A bresciai egyetem oktatója
  • Háromszoros olasz bajnok vezetőedzőként (2002 – Pool Comense, 2005 és 2006 – Famila Schio)
  • Kétszeres Olasz Kupa-győztes vezetőedzőként (2005 és 2006 – Famila Schio)
  • Négyszeres Olasz Szuperkupa-győztes vezetőedzőként (2000 és 2001 – Pool Comense, 2005 és 2006 – Famila Schio)

TUDOMÁNYOS MUNKATÁRSAK

Prof. Dr. Sergej Ostojic
Prof. Dr. Sergej Ostojic
Tudományos szaktanácsadó

Prof. Dr. Marko Stojanovic
Prof. Dr. Marko Stojanovic
Tudományos szaktanácsadó


Nagy Dóra
Nagy Dóra
Tudományos csoportvezető

EDZŐK

FIÚ VONAL

Férfi NB I. B Piros csoport U23

segédedző
Sértő Ádám
segédedző
Berkics Bence
vezetőedző
Ivica Mavrenski
erőnléti edző
Stefan Pajic
TOVÁBB

Férfi NB I. B Piros csoport U20

segédedző
Mezei Máté
segédedző
Rátvay Tamás
mentor
Vladan Glavinic
vezetőedző
Sértő Ádám
erőnléti edző
Stefan Pajic
TOVÁBB

Junior fiú U17 U18

segédedző
Rátvay Tamás
mentor
Bojan Salatic
vezetőedző
Németh Konrád
erőnléti edző
Filip Petrovic
TOVÁBB

Junior fiú U18 U18

segédedző
Berkics Bence
vezetőedző
Vladan Glavinic
erőnléti edző
Filip Petrovic
TOVÁBB

Kadett fiú U15 U16

mentor
Boljos Róbert
segédedző
Mezei Máté
vezetőedző
Komlódi Dénes
erőnléti edző
Bojan Jaksic
TOVÁBB

Kadett fiú U16 U16

segédedző
Németh Konrád
vezetőedző
Bojan Salatic
erőnléti edző
Filip Petrovic
TOVÁBB

Serdülő fiú U13 U14

segédedző
Nagy Kevin
mentor
Janez Drvaric
vezetőedző
Moosz Milán
erőnléti edző
Bojan Jaksic
TOVÁBB

Serdülő fiú U14 U14

segédedző
Komlódi Dénes
mentor
Janez Drvaric
vezetőedző
Boljos Róbert
erőnléti edző
Bojan Jaksic
TOVÁBB

Gyermek fiú U12 U12

segédedző
Moosz Milán
mentor
Janez Drvaric
vezetőedző
Ivan Ivkovic
TOVÁBB

Kenguru fiú U11 U11

segédedző
Nagy Kevin
mentor
Janez Drvaric
vezetőedző
Ivan Ivkovic
TOVÁBB

EDZŐK

LÁNY VONAL

Női amatőr NB I. Piros csoport U23

segédedző
Szentpáli Gergő
mentor
Fabio Fossati
mentor
Csirke Ferenc
vezetőedző
Vilipics-Kmézics Daliborka
erőnléti edző
Obrenovic Nikola
TOVÁBB

Junior lány U17 U18

segédedző
Sellei Dalma
mentor
Fabio Fossati
segédedző
Eördögh Edit
vezetőedző
Ninkovics Marija
erőnléti edző
Jágity Csaba
TOVÁBB

Junior lány U18 U18

segédedző
Vilipics-Kmézics Daliborka
segédedző
Meszler Balázs
mentor
Fabio Fossati
vezetőedző
Szentpáli Gergő
erőnléti edző
Obrenovic Nikola
TOVÁBB

Kadett lány U15 U16

segédedző
Gyenizse Áron
mentor
Fabio Fossati
vezetőedző
Meszler Balázs
erőnléti edző
Jágity Csaba
TOVÁBB

Kadett lány U16 U16

segédedző
Ninkovics Marija
segédedző
Sellei Dalma
mentor
Fabio Fossati
vezetőedző
Eördögh Edit
erőnléti edző
Jágity Csaba
TOVÁBB

Serdülő lány U13 U14

mentor
Ninkovics Marija
segédedző
Füzesi Eszter
vezetőedző
Hengán Hunor
erőnléti edző
Dokic Rátgéber Edit
TOVÁBB

Serdülő lány U14 U14

segédedző
Gyenizse Áron
mentor
Fabio Fossati
segédedző
Hengán Hunor
vezetőedző
Meszler Balázs
erőnléti edző
Jágity Csaba
TOVÁBB

Gyermek lány U12 U12

mentor
Ninkovics Marija
segédedző
Várhalmi-Hujber Éva
segédedző
Hegedüs Rebeka
vezetőedző
Sellei Dalma
erőnléti edző
Dokic Rátgéber Edit
TOVÁBB

Kenguru lány U11 U11

mentor
Ninkovics Marija
segédedző
Anitics Lívia
segédedző
Laczi Edit
vezetőedző
Füzesi Gábor
TOVÁBB

ELŐKÉSZÍTŐ CSOPORTOK

Rátgéber Kosárlabda Akadémia előkészítős program – szakmai felelős – Kilián Balázs +36-20/265-01-50

Rátgéber Kosárlabda Akadémia előkészítős program – koordinátor – Rausch Gergő +36-70/778-29-80


Miroslav Krleža Horvát Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
Istókovics Miklós

Pécsi Belvárosi Általános Iskola
Pokol Lajos

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Óvodája
Kilián Balázs

Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola
Rátvay Tamás

Pécsi Köztársaság Téri Általános Iskola
Daróczi Balázs

Koch Valéria Középiskola, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium
Várhalmi-Hujber Éva
Szűts Tibor

PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakközépiskola, Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája
Katzirz-Laczi Edit

Pécsi Jókai Mór Általános Iskola
Märcz Péter

Ciszterci Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium
Zsótér Tamás

Sztárai Mihály Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
Buzgány Balázs

Pécsi Mezőszél Utcai Általános Iskola
Russay Olivér

KISTÉRSÉGI ISKOLÁK

Dencsháza-Hobol Általános Iskola Hoboli Tagiskolája (Hobol)
Farkas Ádám

Kiss György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Szászvár)
Csernyik Máté

Istvánffy Miklós Általános Iskola (Szigetvár)
Kovács Márton

Sellyei Kiss Géza Általános Iskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Nyári Viktor

Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Boros Gábor

KOSÁRPALÁNTA PROGRAM

Nürnberger Judit

Varga István

Lacovics Valéria
Kövess minket közösségi oldalainkon, ahol megtalálhatod a legaktuálisabb híreinket!
Facebook Instagram Youtube
Emberi Erőforrások Minisztériuma


GOOGLE TÉRKÉP
TOVÁBB A KAPCSOLATOK MENÜBE

"Rátgéber Kosárlabda Akadémia" Alapítvány

Központi elérhetőségeink: +30 447 5376

Iroda: 7632, Pécs, Megyeri út 74/1.

Adatkezelési tájékoztató | Cookie (süti) tájékoztató | Süti beállítások

© 2022 Rátgéber Kosárlabda Akadémia, minden jog fenntartva!xxx