100 pont fölött a Döntő első meccsén

2015. április 16.
100 pont fölött a Döntő első meccsén Megnyerte első mérkőzését a Rátgéber Akadémia junior csapata a Nemzeti Fiú Junior Bajnokság Döntőjében, 101-69-re diadalmaskodott a Dávid Kornél Akadémia ellen.
Czimer Máté kosarával indult a Nemzeti Junior Bajnokság Döntőjének első találkozója. A meccs eleje viszont a Dávid Kornél Akadémiáé volt: a pécsi eladott labdákból indulhattak a vendégek, Kusonic Milan 6 pontjával pedig 2-6-ra ment a Fehérvár. A 4. percben 4-8-as DKKA-vezetés állt a táblán, a Rátgéber Akadémia csapata viszont Pongó Marcell és Kucsora Csaba vezetésével bravúros sorozatot kezdett: 25-0-s rohammal tüntették el a pályáról a Dávid Kornél Akadémiát, mellyel el is döntötték a mérkőzést. A Pécs jól célzott távolról, szerzett labdákban és lepattanózásban is ellenfele fölé nőtt, a legnagyobb különbség pedig az akaraterőben volt látható a pályán a két csapat között. Az első negyed vége 32-10 lett a Rátgéber Akadémia javára.
A második negyedben sem sokat változott a játék képe, leginkább Kusonic Milan egy-egyeiből élt a DKKA, míg a pécsieket továbbra is a Pongó-Kucsora páros ponterős játéka vitte előre. A félidőre 54-27-re vezetett a Kosárlabda Akadémia Pécs.
A Dávid Kornél Akadémia a második félidőben sem tudta nyílttá tenni a mérkőzést, a házigazdák pedig a nyitómérkőzésen magabiztos játékkal 100 pont fölé jutottak: Balázs Bodó büntetőből szerezte a pécsiek 100. és 101. pontját.

Kosárlabda Akadémia Pécs-DKKA Compar97 101-69
(32-10, 22-17, 23-21, 24-21)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Pongó 19/9, Kucsora 27/9, Czimer 15, Tálos 6, Osiyemi 14 cserék: Balázs 6, Soós-, Bíró 6, Mogyorósi 6, Riskó 2, Kozári-.
Edzők: Ivica Mavrenszki, Jágity Csaba

DKKA Compar97: Kusonic 23/3, Fülöp 10, Varga 6, Molnár 4, Adegbite 3 cserék: Walk 6, Orczy 2, Zsenits 7, Bencsik 1, Nyulász-, Bakos 2.
Edző: Peresztegi Nagy Ákos

Ivica Mavrenszki: Jó mérkőzést játszottunk, de ezt most el kell felejtenünk, és a következő, Szombathely elleni mérkőzésre kell koncentrálnunk.

Peresztegi Nagy Ákos: Beigazolódott a papírforma, gyenge lelkületű csapatom „kitett magáért”, az első negyedben eldőlt a mérkőzés.