35 percig pariban voltunk

2019. március 22.
35 percig pariban voltunk Kiválóan játszó csapatunk 35 percig szoros mérkőzést játszott az U20 EYBL-t veretlenül vezető NBA Academy ellen, a végeredmény 82-63 lett ellenfelünk javára.
Másodszorra adhatott otthont Akadémiánk Európa legrangosabb U20-as utánpótlásversenysorozatának, a januári második forduló után most az EYBL rájátszását is a Nemzeti Kosárlabda Akadémián rendezhettük. Az első mérkőzést egy különleges együttes, az NBA Africa Academy ellen játszotta csapatunk, az afrikai államokból kiválasztott tehetségeket egy szenegáli utánpótlás-központban képzik és készítik fel az élvonalbeli kosárlabdázásra az NBA támogatásával. Az NBA Africa Academy 8-0-s eredménnyel, veretlenül érkezett az összecsapásra.

Az első negyedben nem találtak fogást egymáson a csapatok, mindkét oldalon a hatékony védekezés dominált hatalmas blokkokkal, és ritkán sikerült kosárral befejezni a támadást, így a negyed közepén mindössze 4-4 állt az eredményjelzőn. Az első játékrész vége 10-6 lett az NBA Academy javára.

A második negyedben elkezdődött a pontgyártás is, az NBA Academy és csapatunk is látványos akciókat mutatott be, James Nnaji zsákolása és Scherer duplája után egy pontra zárkózott a komoly fizikális fölényben lévő ellenfeléhez a Rátgéber Akadémia (19-20). A vezetést átvenni nem sikerült, a következő periódusban pedig nyolcpontos előnyt harcolt ki magának ellenfelünk távoli találattal és gyorsindítás-kosarakkal (32-24). Bodó triplájával és Bálint Bence középtávoli kosarával kerültünk ismét közelebb, Mbaye hármasával viszont újra nyolc pont lett a differencia, 37-29-es állásnál mehettek félidei szünetre a csapatok.

Vanja Vukas duplájával és triplájával három pontra olvadt az NBA Africa előnye, Wegscheider szintén kintről válaszolt. A triplapárbajt Vukas és Bodó folytatta, utóbbi találatával kiegyenlített a nagyszerűen játszó Rátgéber Akadémia (40-40). Továbbra sem játszott alárendelt szerepet csapatunk, Viktor Kelechi 2+1-gyével pedig a vezetést is átvettük (46-47). Csapatunk bár megnyerte a negyedet, a végén ismét az NBA Academy dominált, szűk, négypontos előnnyel zárták a harmadik játékrészt (52-56).

Gyors kosarakkal másfél perc alatt tíz pontra növelte előnyét az NBA Africa (62-52), Vukas és Scherer révén azonban ismét ötre zárkóztunk. Ezt a differenciát sokáig nem sikerült tartani, a hibáinkból építkező NBA Africa könnyű kosarakkal tíz pont fölötti különbséget harcolt ki a 37. percre, és a továbbiakban is látványos zsákolásokkal növelve előnyét (82-63). Összességében kiváló mérkőzést játszott csapatunk a végig agresszíven védekező és a pálya bármely pontjáról a kosárra veszélyes NBA Africa Academy ellen.

NBA Academy Africa-Rátgéber Akadémia 82-63 (10-6, 27-23, 19-23, 26-11)
Rátgéber Akadémia: Vukas 13/9, Balázs 12/6, Scherer 10/6, Kelechi 10, Herger 6, Nnaji 6, Fekete 4, Bálint 2, Váits-, Balaskó-, Borsos-.

Ivica Mavrenszki: Gratulálok az NBA Africa Academy-nek a győzelemhez! Mi több mint három negyeden keresztül tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel, jó és nagyon kemény meccset játszottunk, az utolsó öt percben azonban szétesett a játékunk a végig nagyon agresszívan védekező NBA Africa ellen. Ez azt jelenti, 40 percen keresztül még nem tud ilyen nyomás alatt játszani csapatunk, ebben fejlődnünk kell.