« vissza a döntő oldalára

A Budapesti Honvéd nyerte a bronzcsatát

2022. május 15.
A Budapesti Honvéd nyerte a bronzcsatát Magabiztos, 82-66 arányú győzelmet aratott a Budapesti Honvéd a Soproni Sportiskola ellen, így a honvédos srácok nyakába került a bronzérem!

Kevés kosár esett a bronzéremért zajló párharc első perceiben, a Budapesti Honvéd mindössze egyszer, a soproniak pedig háromszor találtak be az első négy és fél percben. Egy honvédos időkérés azonban rendezte a sorokat és „beindult” a bronzcsata, nem is akárhogyan! Alaposan elkapta a fonalat a Honvéd, amely a 8. percben 16-8-ra vezetett. Magabiztosan kosárlabdáztak a folytatásban is Mácsai Károly fiai, a negyed hat pontos (22-16) fővárosi előnnyel zárult. Hasítottak Gyürk Zsigmondék a kis szünet után is, villámgyorsan tíz lett közte és úgy tűnt nem tud közelebb kerülni ellenfeléhez a Sopron, tovább nőtt a különbség. Kellerék azonban begyújtották a rakétáikat, és négy pontra fel is zárkóztak (34-30), így látótávolságon belül maradtak a nagyszünetre (41-35).

A harmadik negyed eleje ismét a jóval frissebbnek tűnő, a mérkőzésen többet cserélő, és a kispadról komolyabb teljesítményt hozzátenni tudó Honvédé volt, a sokat hibázó Sopron ellen 53-41-re elhúztak. Kemény csata zajlott a parketten minden labdáért, próbáltak közelebb kerülni a sportiskolások, de ellenfelük fokozatosan taszította maga mögé meg az erejével egyre jobban elkészülő soproni csapatot. A záró negyedre tizenhat pontos előnnyel fordult a Honvéd, ami néhány perc alatt kilencre olvadt, de a pontosabban és jobban kosárlabdázó budapestiek ellen ennél sokkal többre nem telt a Sopronnak. A vége sima, tizennégy pontos Honvéd siker lett, ezzel a Budapesti Honvédé a bronzérem!

Budapesti Honvéd SE/A – Soproni SI KA 82-68 (22-16, 19-19, 24-14, 17-19)

Budapesti Honvéd SE: Márkus 16, Gyürk 21/3, Kovács 8, Gyenge 4, Varga 6. Csere: Kozári 6/6, Nagy 9, Csordás 11, Hevesi 1, Humpester -, Patai -, Szendrei-Sipos -. Vezetőedző: Mácsai Károly

Soproni SI KA SKC/A: Nyikos 19/3, Szekeres 2, Flasár 17, Keller 24/3, Palotai -. Csere: Gadácsi 2, Nyerges 2, Kovács -, Monostori -, Radványi -, Ölbey 2, Béres -, Palotai -. Vezetőedző: Misa Popadic

Mácsai Károly: Gratulálok mindkét csapatnak, örülök, hogy színvonalas bronzmeccsen nyerhettünk, ahhoz két csapat kell. Büszke vagyok a srácaimra, köszönöm a munkatársaim munkáját. Kiváló rendezés volt a torna, le a kapappal!

Misa Popadic: Gratulálok a Honvédnak!