« vissza a döntő oldalára

A DEAC lehajrázta a Vasast

2022. május 14.
A DEAC lehajrázta a Vasast Hatalmasat küzdött a DEAC a Vasas elleni mérkőzésen, s a nagy hajrának végül győzelem lett az eredménye.

A csalódott Vasas kezdte jobban a mérkőzést, s az első negyed alapján úgy tűnt, nem lesz pardon, legyűri a debrecenieket (21-12). A következő etapban azonban jelezte a DEAC, hogy nem akar asszisztálni a fővárosiak győzelméhez: nyolc pontot ledolgozott a hátrányából, és ezzel máris nyílt volt a meccs, hiszen a nagyszünetben csak egy hajszál választotta el egymástól a két csapatot (34-33).

A harmadik negyed is nagy csatát hozott. Egy orrhosszal rendre a Vasas járt előrébb, de nem tudott meglépni a Debrecentől, amely szívósan küzdött, és minden kosárra volt válasza, így lőtávolon belül maradt. Az utolsó felvonásnak így 51-48-as Vasas-vezetésről vágtak neki a felek – de ekkor jött a nagy fordulat! A 37. percben még 63-58-ra a fővárosiak vezettek, onnantól kezdve azonban egyetlen pontot sem dobtak, amit az ellenfél ki is használt. A hajrát 11-0-ra hozta a DEAC, amely így 69-63-ra megnyerte a mérkőzést, s ezzel ő játszhat holnap az 5. helyért.

Vasas Akadémia A–DEAC KA A 63-69 (21-12, 13-21, 17-15, 12-21)

Vasas Akadémia A: Kiss-Leizer 16, Hanzély 6/6, Rosta 14/9, Szabó S. 10/3, Váradi 7. Csere: Gerlits 3, Guttmann, Bucskó 5, Bartos 2, Nagy A. Vezetőedző: Katona Róbert. DEAC KA A: Fekete-Gál 2, Csécsei 6, Szilágyi 9, Laluska 17/6, Varga F. 9. Csere: Balai 8/3, Váróczy, Fekete 2, Antal E. 9/6, Sziegl 7, Kincses. Vezetőedző: Bazsik Péter.

Katona Róbert: – Gratulálok a Debrecennek!

Bazsik Péter: – Sajnos nem kezdtünk jól, de szerencsére tudtunk változtatni a második negyedben. A mai mérkőzésen voltunk a legfegyelmezettebbek, ami meghozta a sikert. Nagyon büszke vagyok a srácokra! Ma mindenki hozzá tudta tenni azt a bizonyos pluszt! Gratulálok a Vasas csapatának is, hiszen nagyon jó mérkőzést játszottunk.