« vissza a döntő oldalára

A DVTK bizonyította, hogy van szíve, tartása

A DVTK bizonyította, hogy van szíve, tartása Nem bízta a véletlenre a DVTK az ötödik helyért zajló mérkőzést, magabiztosan nyertek a diósgyőri lányok a Vasas ellen.

Jobban kezdte a mérkőzést a Vasas Akadémia, amely egy ponttal megnyerte az első negyedet, de ezzel gyakorlatilag el is lőtte az összes puskaporát. A második felvonásban már egyértelműen jobbak voltak a diósgyőriek, akik átvették az irányítást, és szép lassan elhúztak az ellenfelüktől – a nagyszünetre 10 pontos előnyre tettek szert (37-27).

A folytatásban hasonlóan alakult a mérkőzés, a DVTK jól használta ki a Vasas védelmi megingásait, és folyamatosan növelte előnyét. A diósgyőrieknél többen is jó napot fogtak ki, Kádas Boglárka például dupla-duplával zárta a meccset: 13 pontja mellett 10 lepattanót szerzett. A harmadik negyed végén már nem volt kérdés, ki nyer (60-45), ráadásul a DVTK nem eresztett le a záró tíz percre sem, így végül felettébb magabiztosan, 79-58-as győzelemmel kaparintotta meg az ötödik helyet.

DVTK Akadémia A–Vasas Akadémia A 79-58 (13-14, 24-13, 23-18, 19-13)

DVTK Akadémia A: Albert Sz. 18/3, Poczkodi 18/6, János B. 8, Kádas 13, Fárbás Emma 15/3. Csere: Barabás, Katona 7/3, Deli, Kovács D., Keller-Bortnyik, Márkusz. Vezetőedző: Földi Attila. Vasas Akadémia A: Igaz 11, Láng-Miticzky 10/6, Benyovszki 3, Molnár, Herzog 4. Csere: Czirkos 4, Duka 11/3, Harmati 11, Hruby 4, Kendelényi, Varga P. Vezetőedző: Kertész Dávid.

Földi Attila: – Nagyon büszke vagyok a csapatunkra, mert egy fájó vereség után felálltunk, és bizonyítottuk, hogy van szívünk és tartásunk! Ez hosszú távon fontosabb lesz, mint a tornán elért helyezés.

Kertész Dávid: – Sajnos nem sikerült győzelemmel befejezni ezt a nehézségekkel tarkított szezont. Védekezésben nem tudtunk felnőni a feladathoz. Gratulálok a Diósgyőr csapatának!