A Falcót is legyőzte U20-as csapatunk, holnap az aranyéremért játszhatunk!

2022. április 23.
A Falcót is legyőzte U20-as csapatunk, holnap az aranyéremért játszhatunk! Hibátlanul veszi az akadályokat U20-as fiú csapatunk a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságon, az elődöntőben a Szombathely sem tudott megállítani minket, ami azt jelenti, hogy ott vagyunk a fináléban, vasárnap (15 órától) döntőt játszunk! Ellenfelünk a Budapesti Honvéd lesz.

Szépen, lépésenként kell haladni, mindig csak a következő meccsre kell koncentrálni. Pontosan így tett U20-as fiú csapatunk a nyolcas döntős során, aminek az lett az eredménye, hogy sorrendben két vállra fektette a Kaposvárt, a Körmendet, a MAFC-ot, majd a Szombathelyt is, s ezzel bejutott a fináléba, az aranyéremért játszhat vasárnap 15 órakor!

Persze ne szaladjunk ennyire előre, hiszen előbb ma le kellett győzni azt a Falco Szombathelyt, amely az NB I. A csoportból érkezett, s ott 20/6-os mutatóval a második helyen zárta az alapszakaszt. Vagyis: egy nagyon erős csapat! Ugyanakkor ezen a napon gyakorlatilag nem volt esélye ellenünk! Olyan energiákat mozgósítottak a fiúk, olyan agresszíven védekeztek, mint még talán soha a szezon során, csúsztak-másztak minden labdáért. Váits Olivér remekül irányította társait, nagyon jó ritmusban kosaraztunk, ami aztán szerzett labdákat és könnyű kosarakat is eredményezett. A harmadik negyed végén már 13 ponttal vezettünk (63-50), vagyis közel voltunk a győzelemhez, de az utolsó felvonásban még rátettünk egy lapáttal, nem spóroltunk az energiával, és végül 85-55-re nyertünk!

Csapatunkban Schmera Gergely dupla-duplával zárta a mérkőzést, 13 pontja mellett 10 lepattanót is szerzett, 24-es VAL-mutatójával ő volt a mezőny második legjobbja. Az első ugyanis Váits Olivér lett, aki 19 pontot dobott, volt 4 szerzett labdája (és 0 eladott), 4 gólpassza és 5 kiharcolt faultja 30 perc alatt, ami 27-es VAL-mutatót eredményezett – erre mondják, hogy megtöltötte tartalommal a neki jutó játékperceket.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Elképesztő energiákat sikerült mozgósítanunk a harmadik napon lejátszott negyedik mérkőzésünkön, ami kiemelkedően extra teljesítménynek számít! Nincs időnk ünnepelni, nem is ünnepelünk, hanem készülünk a holnapi meccsre, amelyen egy erős Honvéddal kell megmérkőznünk az aranyéremért. Sok sikert kívánok a bronzmérkőzéshez a Falcónak!

NKA Pécs U20–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20 85-55 (27-13, 20-27, 16-10, 22-5)

NKA Pécs U20: Váits 19/9, Merkl 3, Scherer 10/6, Kollár 13, Herger 8. Csere: Molnár 5/3, Schmera 13, Kármán 6, Meszlényi 2, Kazy 3/3, Rátgéber T., Bálint B. 3/3. Vezetőedző: Sértő Ádám.

A másik elődöntőben: Budapesti Honvéd U20–Kaposvári KK U20 82-60.