« vissza a döntő oldalára

A Honvéd nyerte a péntek reggeli találkozót

2022. május 13.
A Honvéd nyerte a péntek reggeli találkozót Megvan az első Honvéd-győzelem a fiú kadett döntőn, miután a péntek reggeli összecsapáson a Budapesti Honvéd SE/A 90-79-re legyőzte az Atom-City Atomerőmű SE együttesét. A paksiak az első negyedben a tripláiknak köszönhetően tartották magukat, ám a folytatás a Honvédnak sikerült jobban.

A pénteki játéknap első összecsapásán jobban kezdtek a paksiak, majd a Honvéd a negyedik percre átvette a vezetést (9-5). Jött azonban egy fordulat, a ZTE ellen még csütörtökön 41 pontig jutó Kékesi Kolos zsinórban három triplát is bevágott, ezzel mérsékelte a honvédos reményeket. Az első negyedet a tízből hét(!) hárompontost értékesítő paksiak 27-20-ra nyerték. Maradt a lendületes és jó iramú játék a későbbiekben is, a második tíz perc elejét alaposan megnyomta a jól lepattanózó Honvéd, és gyakorlatilag három perc alatt egy pont híján eltüntette hátrányát (30-31). Ebben a periódusban már nem mentek a paksi triplák, így kiegyenlített játékot hozott a folytatás. Nagyobb előnyt egyik csapat sem tudott építeni, a nagyszünetre hárommal vezetett a budapesti gárda (43-40).

Fordulás után záporoztak a kosarak, a piros-fehérek növelni tudták előnyüket, de a jól küzdő paksiak a kőkemény csatát hozó találkozón fordítani tudtak (26. perc 55-56). A budapestiek legjobbja, Gyürk vágott be egy remekbeszabott triplát a negyed végén, amivel 67-61-re vezetett a Honvéd a záró játékrész előtt. Az eladott paksi labdák nyomán villámgyorsan tíz lett közte, Jan Pavlik kénytelen volt időt kérni. A fejben egyre jobban elfáradó Atom-City igyekezett ugyan visszatalálni a meccsbe, de ellenfele tartani tudta előnyét. A Honvéd azonban nem engedte ki a kezéből a győzelmet, 90-79-re megnyerte a találkozót.

Budapesti Honvéd SE/A – Atom-City Atomerőmű SE U16/A 90-79 (20-27, 23-13, 24-21, 23-18)

Budapesti Honvéd SE/A: Kozári 6, Nagy 16, Márkus 19/6, Kovács 4, Varga 2. Csere: Gyürk 29/15, Gyenge 7, Humpester 7, Csordás -, Kaszonyi -, Patai -. Edző: Mácsai Károly

Atom-City Atomerőmű SE U16/A: Arató 5, Pavlik 23/9, Kékesi 25/12, Kupai 14/6, Solymosi -. Csere: Barcza 2, Pajor 3/3, Gulyás 5/3, Kovács 2, Bene -, Mágocsi -, Nagy -. Edző: Jan Pavlik

Mácsai Károly: Izgalmas, fordulatos mérkőzés volt, gratulálok mindkét csapatnak. Országos döntő: készülünk a délutánra.

Jan Palik: Gratulálok a Honvédnak!