« vissza a döntő oldalára

A Honvédnak megvan a második győzelme is

2022. május 19.
A Honvédnak megvan a második győzelme is Magabiztos győzelemmel folytatta szereplését a Budapesti Honvéd, amely egy híján harminc ponttal nyert a Kecskemét ellen.

Nagyon bekezdett a Honvéd a mérkőzés elején, gyakorlatilag állva hagyta az elég álmoskásan indító Kecskemétet. Percek alatt olyan jelentős különbség alakult ki a két csapat között, hogy félő volt, már az első negyedben eldől a meccs és unalmas lesz a hátralévő harminc perc. Az első felvonás 22-6-os Honvéd-száguldását azonban kecskeméti feltámadás követte, Hegedűs Gergely együttese magára talált a második negyedben, és a nagyszünetre visszajött a mérkőzésbe (36-31).

De ez az üldözés sok energiát kivett a Kecskemétből. A harmadik negyedben ismét a Honvéd ült fel a hullámra, és jelentősen eltávolodott ellenfelétől (58-43). A fővárosiaknál hárman is jól dobtak, Puskás, Németh és Baráth is 10 pont felett zárt. Az utolsó tíz percben már nem volt erejük a kecskeméti srácoknak egy újabb rohamra, így végül a Honvéd magabiztos, 84-55-ös sikert aratott.

A mérkőzés során dupla-duplázott a Honvéd játékosa, Puskás Kadosa, aki 15 pontja mellett 13 lepattanót szerzett.

Budapesti Honvéd A–Kecskeméti KA A 84-55 (22-6, 14-25, 22-12, 26-12)

Budapesti Honvéd A: Puskás 15/3, Baráth 17/3, Csoknyai 4, Domján 5/3, Hidas. Csere: Németh 20/12, Albert D. 6, Csermely 8, Mészáros 7, Hevesi 2, Molnár-Sóvágó, Nagy Zs. Vezetőedző: Winkler Áron. Kecskeméti KA A: Elek J. 2, Asztalos 8, Pavlovics 2, Csipak, Cserkó. Csere: Lédeczi 6/3, Jambrik 23, Gera 10, Benyovszki 4, Farkas, Boda. Vezetőedző: Hegedűs Gergely.

Winkler Áron: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, a Kecskemétnek pedig a döntőbe jutáshoz! Köszönjük a szülőknek a támogató hátteret, amit idén és az elmúlt években biztosítottak!

Hegedűs Gergely: – Rossz ritmusban kezdtük a mérkőzést, így nagy hátránnyal mentünk bele a második negyedbe. Szép támadásokkal és védekezésekkel visszajöttünk a meccsbe, de sajnos elfáradtunk, és nem tudtuk játszani a saját kosárlabdánkat. Gratulálok a Honvédnak!