« vissza a döntő oldalára

A Kaposvár küzdhet vasárnap az ötödik helyért

2022. május 21.
A Kaposvár küzdhet vasárnap az ötödik helyért A Kasi Delfinek csapata kiütéses, 112-38-as győzelmet aratott a Szombathelyi Sportiskola ellen, ezzel pedig ők játszhatnak vasárnap az ötödik helyért.

A Kasi Delfinek csapata jó ritmusban kezdte a meccset. Az 5. percben már 15 pontos előnyre tettek szert (18-3) Czeibert Soma vezetésével, aki ekkor már 10 pontnál járt. A negyed második felében sem tudta felvenni a harcot a szombathelyi csapat, hibát hibára halmozva juttatta könnyű kosarakhoz a somogyiakat. A játékrész vége 39-6-os eredményt hozott. A második negyedben tovább érvényesítette akaratát a Kasi csapata, tovább növelve előnyét (61-17).

A nagyszünet után kisebb csoda kellett volna ahhoz, hogy a Szombathely behozza a lemaradást. Ez nem következett be, sőt a Kaposvár tovább növelte a különbséget. Több, mint 50 pontos vezetéssel fordulhattak az utolsó negyedre (79-28). A mérkőzés alakulása továbbiakban se változott, a Kasi Delfinek letarolta a Szombathelyi Sportiskolát (112-38), így ők játszhatnak vasárnap az ötödik helyért.

A Kaposvár három játékosa is dupla-duplázott a mérkőzésen. Czeibert Soma 31 ponttal és 13 lepattanóval, Kreka Balázs 17 ponttal és 10 lepattanóval, Sághy Tamás pedig 17 ponttal és 11 lepattanóval zárt.

Dross Zoltán: – Koncentráltan és agresszívan kezdtük a mérkőzést, amit hellyel-közzel végig is tudtunk vinni. Mindenkinek tudtam elég játéklehetőséget adni, a nagyarányú győzelmünkben az ellenfél puha védekezése nagy szerepet játszott. További sok sikert a SZOSE csapatának.

Mészáros Máté: – Gratulálok az ellenfél csapatának!

Kasi Delfinek A – Szombathelyi Sportiskola 112-38 (39-6, 22-11, 18-11, 33-10)

Kasi Delfinek A: Hegedűs 2, Oros 10, Németh Ákos 4, Kreka 17, Czeibert 31. Csere: Németh Áron 2, Hevér 4, Dross 21/9, Szvath 4/3, Harsányi, Sághy 17, Gáspár. Vezetőedző: Dross Zoltán

Szombathelyi Sportiskola: Horváth I. 6, Horváth D. 8, Szendrő 1, Kalmár 1, Németh M. 2, Csere: Tóth 6, Grasanovics, Gál 3/3, Verasztó 2, Buda 3, Bősze, Varga 6. Vezetőedző: Mészáros Máté