A MAFC jutott a legjobb négy közé

2019. április 05.
A MAFC jutott a legjobb négy közé A tíz triplát elsüllyesztő, több jó egyéni teljesítménnyel előrukkoló MAFC 76-61-re nyert csapatunk ellen az elődöntőbe jutásért vívott harcban.
Izgalmasan alakultak az „A”csoport küzdelmei a Nemzeti Junior Fiú Döntőn, a kiegyenlített mezőnyben csapatunk a Vasas elleni vereség után hosszabbításban legyőzte a házigazda Szolnokot, míg a MAFC nagy csatában legyűrte a Vasast. Így a MAFC-Rátgéber Akadémia találkozó előtt minden csapat 1 győzelemmel és 1 vereséggel állt a csoportban.

A két fáradt, de nagyon motivált csapat küzdelmében a pécsiek első két kosarát Scherer Bálint szerezte, a folytatásban azonban Pfandler vezérletével a MAFC átvette a vezetést (9-4). A MAFC kapta el jobban a fonalat, Herló triplájával pedig már 16-8 állt az eredményjelzőn. Bálint duplájával és Scherer hármasával kezdtük meg a felzárkózást, Váits kosarával egy pontra csökkentettük a különbséget (16-15). Az utolsó két percben Scherer egalizált, a negyed azonban Mózer triplájával és 5 pontos MAFC-előnnyel zárult (25-20).

A második negyedben a kintről is jól célzó fővárosiak hamar tíz pont fölé növelték a differenciát (32-20), az első pécsi kosárra pedig közel három percet kellett várni. Innen zsinórban 6 pécsi pont született, 32-26-nál ismét látótávolságba kerültek Dormánék, de a MAFC időkérése után ismét ők domináltak védekezésben és támadásban is, a negyedet 12 ponttal nyerve 45-28-ra vezettek a félidőben.

Hiába kezdett nagyobb elánnal és az eddigieknél sokkal határozottabb és eredményesebb játékkal a Pécs, a MAFC-nak távolról volt válasza a pécsi betörésgólokra, így a Rátgéber Akadémia sokáig nem tudta csökkenteni a különbséget. Váits büntetőivel végül 11 pontra zárkóztunk (57-46), Ivica Mavrenszkinek viszont magas emberei, Fekete Dávid és Herger Salamon faultproblémái miatt is fájhatott a feje. Egy perccel a negyed vége előtt Scherer volt sikeres a hárompontos vonalon túlról, de Tóthnak volt rá válasza, ezzel 60-49-re vezetett az utolsó játékrész előtt a MAFC.

A reggeli mérkőzésen 45 percet a pályán töltő, hatalmas szívvel küzdő Váits Olivér vette hátára csapatát 10 pontot szerezve zsinórban, a másik oldalon viszont Dormán emelkedett ki pontgyártásban, így csak pillanatokra tudott tíz ponton belül kerülni csapatunk. Az utolsó perceket is az összesen 10 triplát elsüllyesztő MAFC kontrollálta, végül 76-61-re nyert és bejutott a legjobb négy csapat közé.

MAFC-Kosárlabda Akadémia Pécs 76-61 (25-20, 20-8, 15-21, 16-12)
Kosárlabda Akadémia Pécs: Váits 26/3, Scherer 17/6, Bálint 8, Fekete 6, Vukas 2, Borsos 2, Horváth-, Balaskó-, Dervalics-, Herger-.

Ivica Mavrenszki: Gratulálok a MAFC-nak, jobbak voltak, megérdemelték a győzelmet, sok sikert kívánok nekik a folytatásban is! Nem játszottunk jól az egész meccsen, valahol máshol jártunk több pillanatban, nem reagáltunk, energia nélkül játszottunk és fegyelmezetlenek voltunk, ezért szenvedtünk vereséget. Sajnálom, mert lett volna esélyünk a legjobb négy közé jutásra, de most a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk.