A MAFC-nál nehéz győzni – nekünk sikerült!

2021. október 25.
A MAFC-nál nehéz győzni – nekünk sikerült! Hatalmasat küzdött felnőtt férfi csapatunk a MAFC otthonában, egyetlen pillanatra sem adta fel, és végül kicsikarta a győzelmet.

Nagyon nehéz mérkőzés előtt állt felnőtt férfi csapatunk az NB I. B Piros csoportban, a MAFC ugyanis erős együttes, amelyet hazai pályán nem könnyű két vállra fektetni. A meccs előtt mindkét gárda két győzelmet és két vereséget számlált – jó látni, hogy mi most már három sikernél járunk!

Rettentően meg kellett dolgozni érte, de ez így is van rendjén! Gyakorlatilag az utolsó pillanatokig szoros, kiélezett meccs volt ez, amelyen a 33. percben még a házigazdák vezettek 69-63-ra. A mieink azonban nem adták fel, nem remegett meg a kezük az éles szituációkban sem: Bíró Levente magabiztosan büntetőzött, majd Benke Krisztián triplájával a vezetést is átvettük (72-70). Innen pedig nem volt megállás, kiváló erőnlétünknek köszönhetően abszolút a miénk volt a hajrá, s végül tíz ponttal, 84-74-re győztünk!

Csapatunkban Nemanja Djordjevic dupla-duplázott, 12 pontja mellett 10 lepattanót szerzett. Junior játékosunk, Meszlényi Róbert 32 percet töltött a pályán, ezalatt 15 pontot dobott, közte három triplát, valamint kiosztott 4 gólpasszt – élt a lehetőséggel!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Tudtuk, hogy egy nagyon jó csapathoz érkezünk, ahol nehéz nyerni. Egy pillanatra sem adtuk fel, negyven percig koncentráltunk, ami végül győzelemhez vezetett. Sok sikert kívánok a MAFC-nak a folytatásra!

MAFC–NKA Pécs 74-84 (22-19, 18-21, 24-21, 10-23)

NKA Pécs: Bíró L. 21/3, Meszlényi 15/9, Benke 10/6, Kocsis 3/3, Djordjevic 12/6. Csere: Rátvay 11, Lados 4, Kollár 5, Kármán 3. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.