« vissza a döntő oldalára

A Vasas verekedte magát elsőként a döntőbe

2022. május 21.
A Vasas verekedte magát elsőként a döntőbe Az elődöntőben is igazolta a Vasas, hogy a bajnoki cím egyik esélyese, és hogy jó formában van: magabiztosan, közel negyven ponttal verte a Zsíros Akadémiát.

Nem történt meglepetés az első elődöntőben. A Vasas Akadémia csapata esélyesként lépett pályára a Zsíros Akadémiával szemben, és a meccs során bizonyította is, hogy jelenleg jobb, erősebb együttes ellenfelénél. Már az első negyedben jelentős előnyre tett szert (19-10), amit a nagyszünetig tovább növelt, s ezzel el is döntötte a mérkőzést (49-22).

Jó volt látni, hogy a Zsíros Akadémia játékosai egyetlen pillanatra sem adták fel, nem az eredménnyel foglalkoztak, hanem azzal, hogy kiadják magukból a maximumot. Sikerült is, ennek köszönhetően a harmadik negyedet ők nyerték meg (14-18). Az utolsó felvonásban aztán ismét megrázta magát a Vasas, s ennek köszönhetően végül nagy fölénnyel, 88-50-re nyerte meg a meccset, és készülhet a vasárnapi döntőre.

Vasas Akadémia A–Zsíros Akadémia Kőbánya A 88-50 (19-10, 30-12, 14-18, 25-10)

Vasas Akadémia A: Müller 4, Kovács L. 4/3, Halasy 12, Karda 1, Zöldi 11/3. Csere: Korompay 13, Reményi 4, Bükki 2, Kiss B. 7, Vadon 2, Imre M. 14, Maszlag 14. Vezetőedző: Márkus Attila. Zsíros Akadémia Kőbánya A: Kovács Z. 2, Horváth B. 8, Pelle 8, Boronyai 5/3, Bacskó. Csere: Tenke 2, Fekete, Ruszkai 1, Nagy B., Halász 4, Nagy Á. 13, Eszenyi 7. Vezetőedző: Tápai Zsolt.

Márkus Attila: – Mindig nehéz mérkőzéseket játszunk a Kőbányai Darazsakkal, ma sem volt ez másként. Sajnos nem a legszebb arcunkat mutattuk meg, de így is sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. Gratulálok a csapatomnak a döntőbe jutáshoz, csapatkapitányomnak, Zöldi Péternek pedig boldog születésnapot kívánok! Sok sikert a Zsíros Akadémiának a bronzmeccshez!

Tápai Zsolt: – Tisztában vagyunk a realitással, de ebben a negyven percben ezt nem voltunk hajlandóak elfogadni! A mérkőzés minden másodpercét meghajtottuk, és ezzel nyertünk a legtöbbet. Gratulálok a Vasasnak és a saját csapatomnak is, bizonyítottuk, hogy nem érdemtelenül jutottunk a legjobbak közé. Sok sikert a junior lányainknak holnap!