A bronzéremért játszunk holnap a Debrecennel

2022. március 19.
A bronzéremért játszunk holnap a Debrecennel Nem tudtuk a döntőbe verekedni magunkat a Debrecenben zajló EYBL-playoff során, U15-ös fiú csapatunk három ponttal kikapott román ellenfelétől.

A harmadik mérkőzését játszotta U15-ös fiú csapatunk a Debrecenben zajló EYBL-playoff során. Az első kettőt megnyerték a srácok, akik előbb a MAFC-ot, majd a cseh Ostravát is két vállra fektették, a román Dan Dacian azonban sajnos kifogott rajtunk. Végig nagyon szoros volt a meccs, a nagyszünetben mi vezettünk két ponttal (32-30), a harmadik negyed után pedig ellenfelünk néggyel (52-48), s miután a záró felvonásban nem tudtunk fordítani, 68-65-ös vereséget szenvedtünk.

Csapatunkban Mezőfi Márk dupla-duplázott ezen a mérkőzésen, 20 pontja mellett leszedett 16 lepattanót – 30-as VAL-mutatóval a mezőny legjobbja volt.

Komlódi Dénes: – Először is gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez! Igazi egylabdás meccset játszottunk, folyamatosan fej-fej mellett haladt a két csapat. Az egész mérkőzésen gondjaink voltak a zóna elleni támadójátékkal, sokszor nem támadtuk elég agresszívan a gyűrűt. Sok hibát vétettünk, de büszke vagyok a csapatomra, mert mindenki megtett mindent a győzelemért! A holnapi bronzmeccsen mindenképp szeretnénk javítani, és győzelemmel akarjuk zárni a tornát!

NKA Pécs–ACS Dan Dacian 65-68 (12-11, 20-19, 16-22, 17-16)

NKA Pécs: Kiss K. 5, Novreczky, Putsay 8, Teszárik 4, Mezőfi 20/6. Csere: Nyilas 11/9, Somogyi 5, László P. 11/6, Ádám L. 1. Vezetőedző: Komlódi Dénes.