A hangulat az A csoportot idézte, a pályán ezúttal a PVSK volt a jobb

2023. január 18.
A hangulat az A csoportot idézte, a pályán ezúttal a PVSK volt a jobb Befejeződött felnőtt csapatunk számára a Hepp Kupa, miután a PVSK-Veolia elleni városi derbin hazai pályán 78-67-re kikaptunk. A hangulat fantasztikus volt, sokan voltak a csarnokunkban, és mindkét szurkolótábor kitett magáért.

A mérkőzés előtt Akadémiánkhoz közeledve nagyon jó volt látni, hogy szemernyi parkolóhely sem maradt üresen a környéken. Mindenhol autók álltak, ami jelezte, hogy hatalmas az érdeklődés az újabb férfi városi kosárderbi, a szezon második NKA Pécs–PVSK-Veolia csatája iránt.

A csarnokban aztán csodálatos hangulat fogadta a két csapatot, a mintegy ezer szurkoló A-csoportos feelinget varázsolt ennek a Hepp Kupa-összecsapásnak, amely a legjobb nyolc közé jutásról döntött. Rögtön a meccs elején látszott, hogy mindkét fél mindent megtesz majd a sikerért: az első percektől kezdve nagy volt a tempó, ami sajnos rengeteg hibával párosult – főleg a vendégoldalon. Mindezt ki is használtuk, s hamar jelentős előnyre tettünk szert. Az első negyedet tíz ponttal elvittük, a 12. percben pedig már 25-13-at mutatott az eredményjelző, úgy tűnt, sínen vagyunk.

A PVSK azonban, teljesen természetesen, nem adta fel. Hirtelen bevágódott két tripla a gyűrűnkbe, plusz egy büntető is a helyére került, s máris ismét szoros volt az állás (25-20). A palánk alatt sajnos nem sok keresnivalónk volt, Djordjevics nem igazán jutott levegőhöz, rendre elhalászták előle a labdákat, a 16. percben Bíró Olivér duplája pedig már az egyenlítést jelentette (28-28). A nagyszünetig hátralévő rövid időben hol itt, hol ott esett kosár, így aztán 39-39-es döntetlennek vonulhattunk pihenőre.

Kezdődhetett minden elölről.

A harmadik negyed Halász duplájával indult, amire Meleg Gergő válaszolt. Érezhető volt, hogy óriási lesz a csata egészen az utolsó pillanatig – így is történt. Sajnos támadásban sokszor hoztunk rossz döntéseket, emiatt a hat perc alatt csak hat pontot dobtunk, igaz, ellenfelünk így sem tudott meglépni (45-48). A negyed végéig azonban mégiscsak sikerült jelentősebb előnyt kiharcolnia, Antóni Csanád pontjaira és Horti duplájára csak Kovács Péter tudott válaszolni egy kettessel, így nem sokkal az utolsó felvonás előtt 47-57-et mutatott az eredményjelző, vagyis tíz volt közte a PVSK javára.

Innen pokoli nehéz lesz visszajönni, gondoltuk, de sikerült! Meleg Gergő triplája után már 59-61-re állt a meccs, s újra felcsillant a remény a győzelemre. Jött azonban egy eladott labda, amiből Halász ziccert dobott, majd nem sokkal később kipontozódott, Djordjevics kettesével pedig feljöttünk mínusz egyre (62-63)!

Többre azonban ezen a mérkőzésen nem futotta, a fordításra már nem maradt erőnk. A PVSK megint meglépett (62-68), és bár időt kértünk, ez sem segített. Látszott, hogy nagyon akartuk a győzelmet, de ellenfelünk sem volt ezzel másként, és a két csapat csatáját ezúttal a vendégek nyerték meg – mindez azt jelenti, hogy búcsúztunk a Hepp Kupától.

NKA Pécs–PVSK-Veolia 67-78 (21-11, 18-28, 11-18, 17-21)

Férfikosárlabda Hepp Kupa, 4. forduló. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia, 1000 néző. Vezette: Farkas Gábor, Söjtöry Tamás, Kovács Nimród János. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 2, Kovács P. 7/3, Kollár 2, Meleg G. 21/3, Djordjevics 15/3. Csere: Benke, Lados 16/9, Kazy 3/3, Scherer, Rátvay 1. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. PVSK-Veolia: Halász 7/3, Bor 2, Harler 23/6, Juhos 4/3, Horti 10. Csere: Bíró L. 6/3, Tóth N. 2, Bíró O. 14/6, Molnár M., Antóni 10/6. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.