A harmadik helyért játszhatnak a lányok

2021. május 06.
A harmadik helyért játszhatnak a lányok Nagyot harcolt, de nem tudott döntőbe kerülni kadett leány U15-ös csapatunk az országos B-döntőben, miután kikapott a DVTK Akadémia B-től.

Volt fent is, és volt lent is kadett leány U15-ös csapatunk a DVTK Akadémia B ellen megvívott elődöntő során. A kiegyenlített első negyed után a második ellenfelünké volt, akik a nagyszünetre hét ponttal (27-34) megléptek. Ekkora hátrány természetesen nem a világvége ebben a sportágban, amit jól tudtak lányaink is: egy ragyogó harmadik negyeddel nem csak eltűntették a különbséget, hanem fordítottak is. Az utolsó felvonásnak 52-47-es előnyről vágtak neki, vagyis minden esélyük megvolt a döntőbe kerülésre, ám ebben a tíz percben a DVTK akarata érvényesült, s végül 71-64-es vereséget szenvedtünk.

Búslakodásra nincs sem ok, sem idő, szombaton mindent meg kell tenni a B-döntő harmadik helyéért!

Ninkovics Marija: – Az egész meccsen hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Fiatal játékosokként kevés tapasztalattal rendelkeznek a lányok ahhoz, hogy harmincöt percet zóna ellen játsszanak le. A faultarány sem a mi oldalunkra húzott ezen a mérkőzésen, így nehéz nyerni. A harmadik negyedben a saját ritmusunkat játszottuk, viszont a negyedikben a faultproblémák miatt a védekezésünk meggyengült. Voltak jó dobóhelyzeteink, kár, hogy nem tudtuk értékesíteni őket. Nem adjuk fel, az lesz a feladatunk, hogy mentálisan visszahozzuk a csapatot arra a szintre, amely az egész szezonban jellemző volt ránk a kiemelt bajnokságban. Készülünk a következő meccsre!

NKA Pécs U15–DVTK Akadémia B 64-71 (18-17, 9-17, 25-13, 12-24)

Kadett leány bajnokság, országos B-döntő, elődöntő. NKA Pécs U15: Piukovits 12/6, Subotic 13/3, Felső 1, Kropp 5/3, Halmágyi Kitti 12. Csere: Küllős 13/3, Bercsi 8, Bojtár, Pusztai, Sánta G., Molnár. Vezetőedző: Ninkovics Marija.

További eredmények: Darazsak Sportakadémia B–Nyíregyházi Kosársuli 56-67, Szolnoki Sportcentrum A–Bajai NKK 86-55.