A harmadik helyért mérkőzhetünk

2019. március 16.
A harmadik helyért mérkőzhetünk Jó pécsi kezdés után átvette a mérkőzés kontrollját a szerb KK Mladost Zemun, az agresszívan védekező és kívülről is pontosan célzó belgrádi csapat fokozatosan növelte előnyét, végül 69-91-re nyert. Csapatunk vasárnap 13 órától mérkőzik a harmadik helyért.
Az első mérkőzésen is ponterősen játszó Kazy Balázs triplájával indult az U16-os EYBL elődöntője, védekezésben és támadásban is határozottan kezdett a Pécs, 7-2-es vezetést szerezve. Két perc kosárcsendet követően Belic talált be, majd újabb pécsi kosarakkal – köztük egy Meszlényi-hármassal – 12-7-es vezetésre tett szert csapatunk. Belic és Markovic révén zárkózott a KK Mladost, a szigorodó védekezés elleni pécsi külső dobások nem találtak be, a negyed végére pedig átvette a vezetést a belgrádi együttes (15-21).

A második negyed nem indult jól az Akadémia számára, három és fél percig nem találtak be a pécsiek, a Mladost viszont könnyű kosarakkal 15 pontra növelte előnyét (15-30). Kazy és Merkl pontjaival lopta magát közelebb csapatunk (22-32), de a játékot alapvetően ebben a periódusban a szerb együttes kontrollálta. 28-45-ös belgrádi vezetéssel fordultak a csapatok.
A harmadik negyedben tovább növelte előnyét a KK Mladost, Mircis és Miletic tripláival 26 pontra nőtt a differencia (39-65), a játékrészt végül 11 ponttal nyerte a szerb együttes. Az utolsó negyedben tudott újítani csapatunk, 8-2-es sorozattal és szép összjátékokkal kezdett a Pécs, de 19 ponton belül nem sikerült zárkózni, végül 69-91-re nyert a KK Mladost, ezzel pedig csapatunk a harmadik helyért játszhat az U16-os EYBL rájátszásában vasárnap 13 órától.

U16 EYBL elődöntő

2019.03.16.

Rátgéber Akadémia-KK Mladost Zemun 69-91 (15-21, 13-24, 18-29, 23-17)

Rátgéber Akadémia: Kazy 20/9, Hiezl 11, Nnaji 11, Meszlényi 10/6, Bánfi 4, Staubach 4, Schmera 4, Prodanovic 3, Merkl 2, Rákosi -, Rátgéber-.

Branislav Jemc: Nagyon kemény mérkőzést játszottunk, a Mladost erőfölénye megmutatkozott, jobban kosárlabdáztak nálunk. Sokat tanulhatunk az ilyen szintű nemzetközi mérkőzésekből, ezek mutatják meg, hogy van még hová fejlődnünk csapatszinten.