A harmadik mérkőzést is megnyerte felnőtt férfi csapatunk, bent vagyunk az elődöntőben!

2022. április 13.
A harmadik mérkőzést is megnyerte felnőtt férfi csapatunk, bent vagyunk az elődöntőben! A legrövidebb időn belül, három mérkőzés alatt lezárta a MAFC elleni negyeddöntős párharcot felnőtt férfi csapatunk, így most már készülhet az elődöntőre. Az utolsó meccset is nagy különbséggel nyertük meg, de ugyanolyan nehéz volt, mint az előző kettő.

Ugyanaz volt a forgatókönyv, ugyanabból a kottából játszott a két csapata a párharc harmadik összecsapásán, mint az előző kettőn. Az első és a második mérkőzés is úgy alakult, hogy a harmadik negyed végéig szoros volt az állás, egyik együttes sem tudott addig felülkerekedni, aztán az utolsó felvonásban elléptünk a MAFC-tól és magabiztosan győztünk.

Ugyanez történt most is. Az első harminc perc alatt nyugodtan össze lehetett volna szedni egy közepes szívinfarktust, mert a MAFC az istennek sem akarta feladni. Szívósan küzdött a számukra az életben maradást jelentő győzelemért, mi pedig azért mentünk előre rendületlenül, hogy ne kelljen újra ellátogatnunk a Gabányiba. Az első negyedet elvitték a vendégek, sőt, a második elején már 8 ponttal, 25-17-re vezettek, de kérészéletű volt a királyságuk. Dolgoztak a fiúk becsülettel, egy pillanatra sem ingott meg a hitük, Benke Krisztián szépen termelte a pontokat, aminek az lett az eredménye, hogy Djordjevic duplájával a félidő végére fordítottunk (39-38).

A nagyszünet után, ha csak orrhossznyival is, de rendszerint mi vezettünk. Az utolsó negyednek 68-64-es állásról vágtunk neki, vagyis még minden nyitott volt. Aztán ebből lett egy 102-77-es győzelem! Köszönhetően annak, hogy az előző meccsekhez képest ebben a negyedben is kijött az erőnléti különbség: míg mi továbbra is bírtuk a nagy tempót, mentünk, mint a távirat, addig ellenfelünk elfáradt, nem tudta velünk tartani a lépést. Szórtuk a pontokat, szedtük a lepattanókat, szereztük a labdákat – ekkor már tényleg minden, de minden összejött. Örömkosárlabda lett a vége, hogy aztán a fiúk a pálya közepén egy nagy körbe összegyűlve örüljenek a nem mindennapi sikernek: bejutottak a bajnokság elődöntőjébe!

Csapatunkban ketten is dupla-dupláztak ezen a mérkőzésen. A palánk alatt Nemanja Djordjevic volt az úr, aki 27 pontot dobott, nem mellékesen három triplakísérletéből mindháromszor a gyűrűben landolt a labda, továbbá leszedett 11 lepattanót. Benke Krisztián is ismét vezére volt csapatunknak, 17 pontot és 15 lepattanót szerzett – a harcossága aranyat ért!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez és a továbbjutáshoz! Bent vagyunk az elődöntőben, ami azt jelenti, hogy jó munkát végeztünk. A párharc minden mérkőzése nehéz volt, ez a mostani is. A végére nagy lett a különbség a két csapat között, de ezért nagyon meg kellett dolgoznunk. A következő napokban igyekszünk felfrissíteni a csapatot a folytatásra. Sok sikert kívánunk a MAFC-nak!

Garai Péter: – Gratulálok a Pécsnek a megérdemelt továbbjutáshoz, és gratulálok a vezetőedzőnek, Ivica Mavrenskinek, mert nagyon szépen felkészítette a csapatát. Külön gratulálok Rátgéber Lászlónak ahhoz, hogy ezt a csodálatos környezetet, ezeket a körülményeket, lehetőségeket biztosítani tudja. Mi más pályán focizunk a lehetőségeket, a forrásokat illetően. Örülök, hogy az utolsó leheletünkig küzdöttünk, egyetlen pillanatra sem adtuk fel! Azt gondolom, hogy a Rátgéber Akadémia bejelentkezett a bajnoki címért, és a további mérkőzéseken csapatként és sportdiplomáciai téren is komoly tényezője lesz a bajnokságnak. Még egyszer gratulálok ellenfelünknek, és sok sikert kívánok a folytatásra!

NKA Pécs–MAFC 102-77 (17-20, 22-18, 29-26, 34-13)

NKA Pécs: Lados 15/3, Benke 17/12, Meszlényi 11, Rátvay 4, Djordjevic 27/9. Csere: Bíró L. 11/3, Kollár 4, Scherer 11/6, Váits, Herger, Kazy 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. MAFC: Pfandler 11/3, Csapai 2, Tóth P. 8/6, Bordács 13, Kovács Á. 6/6. Csere: Lakits 24/9, Misek 7/3, Polgárdy 2, Herló 3/3, Komma 1. Vezetőedző: Garai Péter.