A harmadik negyedben eldöntöttük a meccset: kadett fiú csapatunk bronzérmes lett!

2024. június 02.
A harmadik negyedben eldöntöttük a meccset: kadett fiú csapatunk bronzérmes lett! Hatalmasat kellett küzdenie kadett fiú csapatunknak a bajnoki bronzéremért, de ez már csak ilyen műfaj: ezen a szinten semmit sem adnak ingyen. A harmadik negyedben faképnél hagytuk ellenfelünket, és végül magabiztosan nyertünk.

Természetesen csalódottak voltak a fiúk szombaton, hiszen mindenkinek az volt az álma, hogy hazai pályán döntőt játszhasson. Ez nem jött össze, ám ott volt még a vasárnapi csata, amelyen adott volt a feladat: le kell győzni a KASI-t, és meg kell szerezni a bronzérmet.

Az első félidő nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Az első negyedet ugyan megnyertük, ám a másodikban nagyon puhán védekeztünk, amit ellenfelünk ki is használt: 28 pontot kaptunk, nem csoda, hogy a nagyszünetben 43-38-as hátrányban voltunk.

Innen kellett feltámadni – megtették a srácok! A harmadik negyedben hatalmasat küzdöttek, szigorú lett a védekezésünk, érvényesítettük fizikális fölényünket, aminek meg is lett az eredménye, nem csak utolértük ellenfelünket, hanem jelentős előnyre tettünk szert (66-50). A hátralévő tíz percet már szépen megoldotta csapatunk, nem engedtük közelebb a kaposvári fiúkat, így aztán végül magabiztosan, 84-68-ra győztünk, és megszereztük a bronzérmet!

A mérkőzésen két játékosunk is dupla-duplázott: Burony Bálint 10 pontot dobott és 11 lepattanót szerzett, Szalontai Máté pedig 10 ponttal és 12 lepattanóval zárt.

Komlódi Dénes: – Gratulálok a csapatomnak a bronzérem megszerzéséhez! Nagyon büszke vagyok erre a társaságra, ugyanis hihetetlen munkát végeztek a szezon során. Bár kicsit keserű szájízzel zárul az idény, számomra ők a bajnokok! Gratulálok a Kaposvár csapatának ehhez a szezonhoz!

Filipovity Gordan: – Mérhetetlenül büszke vagyok a csapatomra! Négy kezdőjátékosom kiesése ellenére ezt az elképesztően tehetséges játékosokból álló, ráadásul hazai pályán játszó ellenfelünket negyven percen át teljes erőbedobásra késztettük. Amit a srácok letettek az asztalra küzdésben, akaratban, arra nem győzök szavakat találni, csak gratulálni tudok nekik. Gratulálok a Rátgéber Akadémia csapatának is a bronzérem megszerzéséhez.

NKA Pécs/A–KASI/A 84-68 (16-15, 22-28, 28-7, 18-18)

Kadett fiú országos döntő, 3. helyért. Vezette: Gruber Nikolett, Pohánka Balázs, Drenyovszki Dániel. NKA Pécs/A: Pavlík 21/3, Hirth 7, Szalontai 10/6, Amidzic 20/9, Burony 10. Csere: Inalegwu 4, Baráth 8/6, Király 2, Marokházi, Gáspár V. 2. Vezetőedző: Komlódi Dénes. KASI/A: Czeibert 13, Bakai 19/3, Szvath 7, Vajda 2, Kreka 9/3. Csere: Harsányi 1, Dross 4, Hevér 13/9. Vezetőedző: Filipovity Gordan.

A torna All Star csapata: Burony Bálint (NKA Pécs/A), Puskás Kadosa (Bp. Honvéd), Zöldi Péter (Vasas), Pap Gergő (OSE), Kóbor László (Körmend).

Az MVP: Zöldi Péter.