A hatodik helyen zártuk a B-döntőt!

2022. május 22.
A hatodik helyen zártuk a B-döntőt! Az utolsó mérkőzését elveszítette a Szekszárd ellen, így a hatodik helyen zárta az országos B-döntőt junior leány csapatunk.

A DVTK Akadémia elleni szombati győzelemnek köszönhetően fiatal csapatunk az ötödik helyért léphetett pályára. Sajnos ellenfelünk, az Atomerőmű-KSC Szekszárd sokkal jobban kezdte a mérkőzést, hamar jelentős előnyre tett szert, és a nagyszünetben már 13 ponttal vezetett (26-39). A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség, de a lányok egy pillanatra sem adták fel. Az utolsó felvonásban nagyon odatették magukat, s bár a fordításra már nem volt esélyük, legalább szorossá tették a meccset és emelt fővel zárták az országos döntőt, amelyen végül a hatodik helyet szerezték meg.

NKA Pécs U17–Atomerőmű-KSC Szekszárd 54-66 (13-21, 13-18, 7-21, 21-6)

NKA Pécs U17: Küllős 12, Piukovits 9/3, Bikicki 6, Menyhért 1, Bercsi 8. Csere: Felső 8, Bojtár Bettina, Jónás 4, Simon D. 5, Szantner Zs., Segec 1. Vezetőedző: Eördögh Edit. Atomerőmű-KSC Szekszárd: Berekali 15/9, Wolf 10, Horog 9/3, Holcz 23/6, Sámóczi 3. Csere: Csákvári 4, Balla 2, Baka, Vajda, Gyimesi, Szabó Z.