A hazaiak jobban hajráztak

2020. március 09.
A hazaiak jobban hajráztak Ötpontos vereséget szenvedett kadett fiú „A” csapatunk Debrecenben – az utolsó negyed előtt még nekünk állt a zászló.

A tabella éllovasaként utazott Branislav Jemc legénysége Debrecenbe, s mindenki bízott benne, hogy meglesz az újabb győzelem. Sajnos nem sikerült behúzni ezt a bajnokit: a házigazdák szívósan küzdöttek, a nagyszünetben négy ponttal vezettek (28-24). A harmadik negyed aztán a miénk volt, fordítottunk, s úgy tűnt, elindult a szekerünk, ám a hajrá a debrecenieké volt, akik végül 65-60-as győzelmet arattak.

Csapatunkban ezúttal Merkl Barna volt a legeredményesebb pontszerző, 22 ponttal zárt, emellett adott 4 gólpasszt is. Schmera Gergely dupla-duplázott, 17 pont és 11 lepattanó került a neve mellé.

Debreceni KA „A”–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A” 65-60 (13-13, 15-11, 16-23, 21-13)

Kadett fiú bajnokság, felsőházi rájátszás, 4. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Merkl 22/3, Árva-File 7, Pifkó 5/3, Todorovic 7/3, Schmera 17. Csere: Vasas, Gulyás, Kelemen, Slézia, Akaró, Habling. Vezetőedző: Branislav Jemc.