A jó védekezésünk győzelmet ért

2021. március 11.
A jó védekezésünk győzelmet ért Kilencpontos győzelmet aratott kadett fiú A csapatunk Körmenden: a házigazdák egyszer ledolgozták jelentős hátrányukat, de fordítani nem tudtak.

Nagyon jó mérkőzést játszott kadett fiú A csapatunk a Körmendi Törpördögök vendégeként. Kemény, agresszív védekezésünknek köszönhetően a nagyszünetben 11 ponttal vezettünk (26-37), sőt, a harmadik negyed közepén már 18 is volt közte (28-46). A házigazdák azonban nem adták fel, így az utolsó felvonás előtt mindössze 2 pont (50-52) volt az előnyünk. Az utolsó tíz percben aztán ismét kiválóan védekeztünk, csak 7 pontot kaptunk, s ezzel eldöntöttük a találkozót.

Csapatunkban Árva-File Balázs dupla-duplázott, 21 pontja mellett 10 lepattanót szerzett.

Branislav Jemc: – Jó mérkőzés volt, Körmenden mindig nehéz játszani. Kiválóan védekeztünk, és az egész meccsen vezettünk. A harmadik negyed közepéig nagy volt az előnyünk, aztán a házigazdák feljöttek két pontra, mert a védekezésünk kicsit felpuhult. De nem adtuk fel, jól reagáltunk erre a szituációra is, és ismét elhúztunk ellenfelünktől. A mérkőzés során remekül kontrolláltuk a lepattanózást, a passzoknál kell egy kicsit jobban odafigyelnünk.

Körmendi Törpördögök–NKA Pécs A 57-66 (15-18, 11-19, 24-15, 7-14)

Kadett fiú bajnokság. NKA Pécs A: Fonyó 3, Balázs B., Árva-File 21/3, Bor 8/3, Antal D. 6. Csere: Korszunszkij 14, Boljos 11/3, Jolsvai, Szita 3, Rieder, Vajda. Vezetőedző: Branislav Jemc.