A junior fiúk éremért harcolhatnak

2021. május 26.
A junior fiúk éremért harcolhatnak Tíz ponttal megnyerte a Kaposvári SI elleni negyeddöntős mérkőzést junior fiú csapatunk az országos döntőben, így bejutott a legjobb négy közé, és pénteken elődöntőt játszik.

Az erőviszonyok alapján ezt a meccset hoznunk kellett – hoztuk is! Persze a Kaposvár nem adta olcsón a bőrét, az első két negyed szoros volt, de mindkettőt megnyertük három-három ponttal, így a nagyszünetben 40-34-re vezettünk. A harmadik felvonásban aztán kidomborodott a fölényünk, ekkor teljes mértékben a mi akaratunk érvényesült, ennek köszönhetően megléptünk 18 ponttal (65-47). Az utolsó negyedben már nem volt veszélyben a győzelmünk, végül 81-71-re nyertünk, s ezzel bejutottunk az ország legjobb négy csapata közé!

Szép volt, fiúk!

Csapatunkban Schmera Gergely dupla-duplázott, 18 pontja mellett 17 lepattanót szerzett, Pifkó Bálint pedig 20 pontot dobott és kiharcolt 12 faultot.

Kmézics Zorán: – Egy nagyon kemény ellenfél ellen egy nagyon küzdelmes mérkőzésen tudtunk nyerni, ahol a mentális gátakat is át kellett törnünk. Ezután kezdődik a kemény harc az érmekért!

Szőke Balázs: – Nem kezdtünk jól, de nagy energiákat mozgósítottunk, és magas hőfokon jól játszottunk az első félidő végéig, addig teljesen nyílt volt a találkozó. A nagyszünet után bentmaradtunk az öltözőben, és ezt ellenfelünk szépen kihasználta, nagy hátrányba kerültünk. Ezt követően próbáltunk kapaszkodni, ami erre volt elég. Sajnos rengeteg volt az eladott labdánk, illetve sok támadólepattanót engedtünk a pécsieknek. Gratulálunk ellenfelünknek, megérdemelten nyert.

NKA Pécs A–Kaposvári SI 81-71 (21-18, 19-16, 25-13, 16-24)

Junior fiú bajnokság, országos döntő, negyeddöntő. NKA Pécs A: Meszlényi 11/3, Staubach 7, Árva-File 7, Bánfi 6/3, Schmera 18. Csere: Pifkó 20, Rátgéber T. 10/3, Prodanovic 2, Kelemen, Vasas. Vezetőedző: Kmézics Zorán. Kaposvári SI: Győr 6, Paár 31/9, Cohill 15, Vajda, Antalics 8. Csere: Polotár 9, Lévai 2, Kovács B., Karabulut. Vezetőedző: Szőke Balázs.