« vissza a döntő oldalára

A kecskeméti lányok megszerezték első győzelmüket

A kecskeméti lányok megszerezték első győzelmüket Az elrontott első félidő után hiába kapaszkodott a másodikban a DVTK Akadémia, a Kecskemét három pontot megőrzött az előnyéből.

Nagyon izgalmas meccset vívott egymással a DVTK Akadémia A és a Kecskeméti KA A csapata. Az első félidő egyértelműen a Halmai Gábor által irányított kecskeméti lányoknak sikerült jobban, akik a második negyedben állva hagyták ellenfelüket (11-22). A nagyszünetre kialakult 12 pontos hátrány nem sok jót ígért a diósgyőrieknek, persze nem volt ez egy lehetetlen küldetés.

A második félidőben mindent meg is próbált a DVTK! Albert Szidónia szórta a pontokat (végül 27-nél állt meg), a különbség pedig egyre csak csökkent. Sőt, a 36. percben fordítottak Földi Attila tanítványai (50-49), és ekkor nagyon úgy tűnt, hogy megnyerik a meccset. Nem így történt, mert a kecskemétiek nagyot hajráztak, és az utolsó percekben a maguk javára döntötték el ezt az izgalmas összecsapást.

DVTK Akadémia A–Kecskeméti KA A 54-57 (12-13, 11-22, 17-12, 14-10)

DVTK Akadémia A: Albert Sz. 27/3, Poczkodi 7/3, Kádas 10, Fárbás Eliza 4, Barabás. Csere: János B. 2, Fárbás Emma, Márkusz 2, Kovács D. 2, Katona, Deli. Vezetőedző: Földi Attila. Kecskeméti KA A: Hévizi 12/6, Sinka-Pálinkás 15/6, Tózer Nemes 18, Balla, Rácz 6. Csere: Gergő J. 2, Lenkei 2, Máté-Tóth 1, Viczián 1, Molnár, Samu. Vezetőedző: Halmai Gábor.

Földi Attila: – Ezt a mérkőzést elrontottuk, de megpróbálunk felállni ebből a helyzetből!

Halmai Gábor: – Gratulálok a csapatomnak, nagyot küzdött! Gratulálok a DVTK-nak is, mert kemény ellenfél volt! Kisebb hullámvölggyel, de megcsináltuk, amit elterveztünk. A szív diadala volt!