A lányok megmutatták, hogy nagy szívük van!

2021. november 25.
A lányok megmutatták, hogy nagy szívük van! Hosszú utazás ide vagy oda, kadett leány U16-os csapatunk nagyon jól játszott Miskolcon, s ennek köszönhetően nagy különbségű győzelmet aratott.

Hatalmas lendülettel kezdték a lányok a mérkőzést, a remek egyéni és csapatvédekezésnek köszönhetően az 5. percben már 10 ponttal (5-15) vezettek. Ezt követően negyedről negyedre növelni tudták az előnyt, a harmadik felvonásban extra teljesítményt nyújtottak, csak 7 pontot engedélyeztek a házigazdáknak, s végül nagy különbséggel, 75-49-re győztek.

Csapatunkból többen is remek teljesítményt nyújtottak, Rátkai Eszter ponterős játéka mellett nagyszerű mezőnymunkát végzett, tripla-dupla közeli teljesítményével (20/6 pont, 11 lepattanó, 8 kiharcolt fault és 7 gólpassz), 35-ös VAL-mutatóval kiemelkedett a mezőnyből. Szakolczi Dia is dupla-duplázott, 13 pontja mellé leszedett 11 lepattanót, Árvai Noémi és Küllős Kíra pedig a cserepadról beszállva ponterős és hasznos játékkal segítették csapatukat.

Eördögh Edit: – Nagyon értékes győzelmet arattunk a DVTK Akadémia vendégeként! A lányok megmutatták, hogy mekkora szívük van, és hogy mennyire tudnak küzdeni egymásért és a győzelemért. Támadásban igazi csapatként játszottunk, kiosztottunk tizennyolc gólpasszt, védekezésben pedig ismét nagyon agresszívak voltunk, aminek köszönhetően sikerült ötven pont alatt tartani ellenfelünket. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és a mutatott játékhoz, ezen az úton szeretnénk továbbhaladni!

DVTK Akadémia A–NKA Pécs U16 49-75 (12-22, 15-16, 7-21, 15-16)

NKA Pécs U16: Rátkai 20/6, Piukovits 5/3, Halmágyi Kitti 2, Szakolczi 13/3, László A. Csere: Árvai 14/6, Küllős 10, Jónás 5, Bercsi 6, Bojtár Bettina. Vezetőedző: Eördögh Edit.