A lányok mindent megtettek

2020. március 08.
A lányok mindent megtettek Kilencpontos vereséget szenvedett kadett leány „A” csapatunk a BEAC-Újbuda KA otthonában.

Legutóbbi három mérkőzését megnyerte Ninkovics Marija együttese, s bíztunk benne, hogy meglesz a negyedik is. Sajnos nem sikerült: a házigazdák öt ponttal behúzták az első negyedet, a másodikban nem tudtunk hozzájuk közelebb kerülni, s amikor a harmadik is az övék volt, már érezhető volt, hogy nem terem számunkra babér. Így is történt, végül kilenc ponttal, 71-62-re alulmaradtunk.

Csapatunk jóval több lepattanót szerzett, mint a házigazdák (34, ill. 50), kevesebb labdát adott el (17, ill. 14), és sokkal többször dobott kosárra (52, ill. 99). Távolról sajnos nagyon rosszul céloztunk, 29 kísérletünkből csak 3 volt sikeres!

Ninkovics Marija: – A statisztikai mutatók sokszor nem úgy adják vissza a mérkőzéseket, mint ami a valóság, de a mai ezekkel szemben kivétel. A harmincnégy támadólepattanónk – az ellenfelünk nyolcával szemben – és a kilencvenkilenc rádobásunk nem volt elég ahhoz, hogy győzelemmel jöjjünk haza, ezekből is látszik, hogy a körülmények mennyire megnehezítették a játékunkat. A lányok mindent megtettek a győzelemért.

BEAC-Újbuda KA–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A” 71-62 (17-12, 12-12, 21-16, 21-22)

Kadett leány bajnokság, felsőházi rájátszás, 6. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Nagy R. 10/3, Laczkó 15, Édes 11/3, Orbán 5/3, Olawuyi 11. Csere: Varga 6, Kohn 2, Segec 2, Kropp, Szamosi. Vezetőedző: Ninkovics Marija.