A második csoportmeccsüket is megnyerték a serdülő fiúk

2022. május 20.
A második csoportmeccsüket is megnyerték a serdülő fiúk Jó ritmusban játszott serdülő fiú csapatunk a Szombathely elleni csoportmeccsen, amelyet nagy különbséggel, 45 ponttal nyert meg. Este jöhet az Oroszlány elleni mérkőzés!

Az első negyed feléig fej-fej mellett haladt a két csapat, azonban a kezdeti álmosság után Burony és Pavlík vezetésével elléptünk a szombathelyiektől (10-25). A folytatásban sok hibára kényszerítettük ellenfelünket, sok könnyű kosarat dobtunk, így aztán tovább növeltük előnyünket – a nagyszünetben már 56-28-ra vezettünk.

A folytatásban is a mi akaratunk érvényesült, de már jóval kevesebb pontot tudtunk szerezni, igaz, eközben ellenfelünknek is vért kellett izzadnia minden egyes kosárért. A harmadik negyed végén 36-72 állt az eredményjelzőn, amiből már tudni lehetett a végkifejletet: végül 91-46-os győzelmet arattunk.

A mérkőzés során dupla-duplázott játékosunk, Burony Bálint, aki 15 pontja mellett 10 lepattanót szerzett.

Mészáros Máté: – Gratulálok a Rátgéber Akadémia csapatának a győzelemhez. Számunkra hasznos mérkőzést tudtunk játszani. További sok sikert kívánok nekik!

Bolyos Róbert: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Jó ritmusban játszottunk, jó döntéseket hoztunk a pálya mindkét oldalán. Készülünk az esti mérkőzésünkre, és sok sikert kívánunk a Szombathely csapatának!

Szombathelyi Sportiskola KA A–NKA Pécs A 46-91 (10-25, 18-31, 8-16, 10-19)

Szombathelyi Sportiskola KA A: Pálmai 3/3, Szendrő, Horváth I., Horváth D. 12/3, Németh. Csere: Verrasztó 11/3, Tóth 9, Gál 3, Bősze 3, Varga 2, Buda 3, Csorba. Vezetőedző: Mészáros Máté. NKA Pécs A: Pavlík 12, Herke, Burony 15, Gasteiger 6, Király 6. Csere: Inalegwu 5/3, Rácz 8, Hirth 15/9, Baráth 6, Horvát 6, Schneider 10, Erdélyi 2. Vezetőedző: Bolyos Róbert.