A második félidőre feloldódtak a fiúk

2021. május 05.
A második félidőre feloldódtak a fiúk A serdülő fiúknál az ország legjobb négy csapata közé került az NKA Pécs A, amely a MAFC A elleni mérkőzés második félidejében ragyogóan játszott.

Megkezdte szereplését az országos A-döntőben serdülő fiú A csapatunk is. A MAFC A elleni mérkőzés első két negyedében döcögött a szekér, nagyon izgultak a srácok, nem tudtak felszabadultan kosárlabdázni, így meg sem közelítették valós tudásukat. A nagyszünetben ennek ellenére mi vezettünk, de csak egy ponttal (42-41) – a harmadik negyed után azonban már 15 volt az előnyünk. A fiúkban elmúlott a görcsösség, a harmadik és az utolsó negyedben már úgy játszottak, ahogy tudnak, ennek pedig meglett az eredménye, kereken 30 ponttal, 99-69-re győztek.

Pénteken (16.00) jöhet az elődöntő, az ellenfelünk a ZTE lesz.

Bolyos Róbert: – Az első félidőben iszonyatos stressz alatt játszottunk. Nagyon ügyeltünk a felkészülés során, hogy a gyerekek ne érezzenek nyomást, ám ezt mégsem sikerült elérnünk, ebből persze profitált ellenfelünk. A második félidőre feloldódtunk, illetve egy nagyon jól eltalált védekezésváltás kulcsfontosságúnak bizonyult. Az ország legjobb négy csapata közé kerültünk, éremért játszhatunk! Nagyon boldogok vagyunk, pénteken a ZTE ellen fel fogjuk szántani a pályát, megpróbálunk döntőbe kerülni!

NKA Pécs A–MAFC A 99-69 (18-21, 24-20, 31-17, 26-11)

Serdülő fiú bajnokság, országos A-döntő, Budapest. NKA Pécs A: Hadnagy 9/3, Tóth Á., Sass 2, Teszárik 40/3, Soós 3. Csere: László P. 22/6, Kiss K. 10, Novreczky, Putsay 7, Ádám L. 6, Kis-Balázs, Nyilas. Vezetőedző: Bolyos Róbert.

További eredmény: Cívis KK U14 A–Zalakerámia ZTE KK A 52-62.