A második félidőre sokat javultunk

2020. november 15.
A második félidőre sokat javultunk Szoros, ötpontos vereséget szenvedett kadett leány U15-ös csapatunk a Sopron vendégeként.

A nagyszünetig a házigazda soproniak kilencpontos előnyre (36-27) tettek szert, ez pedig ezen a meccsen jelentős különbségnek számított. A folytatásban jobban játszottunk, faragtunk a hátrányunkból, de utolérni nem tudtuk ellenfelünket.

Ninkovics Marija: – Hullámzó játékot produkáltunk ezen a meccsen. Kicsit ijedten, elég rossz ritmusban kezdtünk, a második félidőben azonban sokkal bátrabban játszottunk, de ez nem volt elég a győzelemhez. Sok eladott labdánk volt, nehezen alkalmazkodtunk az ellenfél többféle védekezéséhez, de azt gondolom, hogy egy U15-ös csapatnál ez nem nagy baj. Jó volt látni, hogy technikailag sokkal magasabb szinten voltunk, ennek nagyon örülök, mert számunkra pillanatnyilag az egyéni képzés fontosabb, mint a táblán a végeredmény. Nagyon sokat dolgozunk az akadémián, biztos vagyok benne, hogy a lányok közül többen felnőtt válogatottak lesznek.

Darazsak Sportakadémia B–NKA Pécs U15 74-69 (22-15, 14-12, 19-22, 19-20)

Kadett leány bajnokság. NKA Pécs U15: Piukovits 16/6, Bercsi 14/3, Halmágyi 6, Jónás 6, László A. 2. Csere: Felső 7, Subotic 13/6, Pusztai 5/3, Kropp, Bojtár. Vezetőedző: Ninkovics Marija.