A második negyed döntött, jöhet az elődöntő!

2021. május 26.
A második negyed döntött, jöhet az elődöntő! Serdülő leány A csapatunk megnyerte az első mérkőzését az országos döntőben, legyőzte a DVTK-t, s ezzel bejutott az elődöntőbe!

A lányok mindenképpen be akartak jutni a legjobb négy közé, amihez a DVTK Akadémia A csapatán át vezetett az út. A kiegyenlített első negyed után a második felvonás kulcsfontosságúnak bizonyult a negyeddöntőben: ebben a tíz percben sokkal jobbak voltunk, 17-6-ra megnyertük, amivel jelentős előnyre tettünk szert. Persze mindenki tudta, hogy ezzel még nincs lefutva a meccs. A miskolciak nagyon bekezdtek a nagyszünet után, a 24. percre feljöttek 27-30-ra – forró volt a helyzet! Csapatunk azonban jól kezelte ezt a szituációt, nem remegtek meg a kezek, ennek köszönhetően a negyed végére megint alaposan megléptünk (34-46). Az utolsó tíz perc elején megint meglódult a DVTK (40-46), de hamar rendeztük a sorokat, és végül magabiztosan, 64-55-re megnyertük a találkozót.

Szép volt, lányok!

Ambrus Erzsébet: – Tudtuk, hogy a Pécset csak extra játékkal tudjuk megverni, hiszen van három extra játékosa. Csapatként tudtunk volna győzedelmeskedni, ez ma sajnos nem sikerült. Gratulálok a pécsieknek!

Meszler Balázs: – Gratulálok mindkét csapatnak! Pont olyan mérkőzés volt, amilyenre számítottunk: a serdülő korosztály minden szépsége és hibája is benne foglaltatott. Amikor az ellenfél többször is felzárkózott, mindig ki tudtunk jönni a gödörből, és ez a csapat nagyszerű hozzáállását bizonyítja.

DVTK Akadémia A–NKA Pécs A 55-64 (11-11, 6-17, 17-18, 21-18)

Serdülő leány országos döntő, negyeddöntő. DVTK Akadémia A: Poczkodi 21, Deli 10, Márkusz 6, Tatai, Kisari. Csere: Fárbás 4, Katona 7, Ocsenás 4, Keller-Bortnyik 1, Ács, Orbán 2, Váraljai. Vezetőedző: Ambrus Erzsébet. NKA Pécs A: Subotic 22, Bojtár 7, Francsics, Rózsavölgyi, Várnagy. Csere: Halmágyi Kitti 9, Kilián 4, Felső 14, Kropp 8/6, Sánta G., Kövecs, Török. Vezetőedző: Meszler Balázs.