A második negyedben eldöntöttük a meccset

2021. január 24.
A második negyedben eldöntöttük a meccset Bár végig faultproblémákkal küszködött U20-as fiú csapatunk a MAFC elleni hazai bajnokin, a ragyogó második negyednek köszönhetően magabiztos győzelmet aratott.

A MAFC-ot is legyőzte fiú U20-as csapatunk, amely továbbra is ott van az élmezőnyben: 11/2-es mutatóval jelenleg a harmadik helyen áll. A szombat esti bajnokin három negyed szorosan alakult, a másodikat azonban húsz ponttal megnyertük (30-10), ez pedig döntőnek bizonyult.

Csapatunkban egyetlen gólpassz hiányzott Uros Rosicnak a dupla-duplához, 17 pontja mellett ugyanis 9 asszisztot tett a közösbe ezen a mérkőzésen.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Erős második negyedet produkáltunk, amely során jelentősebb előnyt harcoltunk ki, amit aztán a meccs végéig tartani tudtunk. Végig faultproblémákkal küszködtünk, emiatt volt olyan, hogy öt kisemberrel játszottunk, például a második negyedben, és ez szerencsére működött. Sok sikert kívánunk a MAFC-nak a folytatásra!

NKA Pécs U20–MAFC U20 108-85 (28-25, 30-10, 27-33, 23-17)

Fiú kosárlabda NB I. B Piros csoport U20. NKA Pécs U20: Kovács K. 6/3, Molnár 11/9, Kollár 13/3, Fekete 5, Herger 17. Csere: Rosic 17/3, Kazy 16/12, Balaskó 12, Bálint B. 8, Meszlényi 2, Séra 1. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.