A második negyedtől nagyon elkapta a fonalat U20-as fiú csapatunk!

2024. január 21.
A második negyedtől nagyon elkapta a fonalat U20-as fiú csapatunk! Egyre inkább ellép a mezőnytől U20-as fiú csapatunk, amely megszerezte a tizenhatodik győzelmét is. A Sopron elleni hazai mérkőzésen az első negyedben döcögött a szekér, utána azonban nagyon jó teljesítményt nyújtottak a srácok.

Nem indult jól a találkozó számunkra, az első negyedet ugyanis megnyerték a vendégek. Sokáig azonban nem vezettek: a folytatásban sokkal keményebben játszottak a fiúk, agresszívebb lett a védekezésünk, hatékonyabban támadtunk, ennek köszönhetően a nagyszünetben már 14 ponttal vezettünk (42-28). A harmadik negyedben végleg eldöntöttük a mérkőzést, ugyanis ezt a tíz percet 14 ponttal megnyertük (31-17), és végül nagyon magabiztos, 93-60-as győzelmet arattunk.

Csapatunkban ketten is dupla-dupláztak: Angyal Medárd 18 pontot dobott és 13 lepattanót szerzett, Mezőfi Márk pedig 16 pontot és 12 lepattanót tett a közösbe.

Csirke Ferenc: – Gratulálok a csapatnak! A második negyedtől olyan mentalitással játszottak a fiúk, amilyet mindig is szeretnék látni. A védekezésünk stabilabbá vált, ennek köszönhetően több könnyű kosarat tudtunk szerezni, a sok gyakorlás ellenére azonban még mindig döcögött a zóna elleni támadójátékunk.

NKA Universitas Pécs U20–Sopron KC U20 93-60 (19-20, 23-8, 31-17, 20-15)

NKA Universitas Pécs U20: Rátgéber T. 8/3, Emelieze 6/3, Bor 14/3, Kelemen 2, Angyal 18. Csere: Mezőfi 16/9, Fonyó 5/3, Füzesi 10/6, Korszunszkij 4, Bolyos M. 10/3, Zalay B. Vezetőedző: Csirke Ferenc.