A maximumra törekedtek a lányok a PVSK ellen is

2022. március 17.
A maximumra törekedtek a lányok a PVSK ellen is Magabiztos győzelmet aratott kadett leány csapatunk a PVSK ellen, jöhet a Sopron elleni derbi a rájátszás zárásaként.

Villámrajtot vettünk a PVSK elleni hazai bajnokin (29-2), látszott, hogy az előző meccs eredményétől függetlenül ma is a maximumra törekszik a csapat. Néhány figyelmetlenséget és egyéni hibát elkövettünk a második negyedben, ezeket azonban a második félidőben rögtön javítottuk is, így ismét nagyarányú győzelmet arattunk.

Csapatunkból Bercsi Luca teljesítménye (22 pont, 9 lepattanó, 6 szerzett labda) emelkedett ki, aki 40-es VAL-mutatóval a mezőny legjobbja volt.

Eördögh Edit: – A második negyed kivételével, ahol sok egyéni hibát vétettünk, jól működött a védekezésünk, a sok labdaszerzésből ismét könnyű kosarakat dobhattunk, és szép csapatjátékot játszottunk felállt védelem ellen. Készülünk az utolsó mérkőzésünkre a rájátszásban, győztesen szeretnénk Sopronból hazatérni!

NKA Pécs U16–PVSK A 123-47 (29-2, 33-26, 32-12, 29-7)

NKA Pécs U16: Küllős 8, Subotic 16/6, Szakolczi 15, Halmágyi Kitti 23, Bercsi 22. Csere: Piukovits 14, Felső 14, Jónás 7, Kilián 4. Vezetőedző: Eördögh Edit.