A meccs végén kijött a rengeteg munka – bődületes utolsó negyedet repesztettünk!

2022. november 19.
A meccs végén kijött a rengeteg munka – bődületes utolsó negyedet repesztettünk! Nagyon kemény, férfias csatát vívtunk a Jászberénnyel, amelynek a végén mi örülhettünk, hiszen huszonhárom pontos győzelmet arattunk. Iszonyúan megdolgoztunk ezért a sikerért, az utolsó negyedben hatalmas energiákat mozgósítottunk, s ezzel végképp megtörtük ellenfelünket.

Mindenki tisztában volt vele, hogy nagyon kemény meccs vár ránk a 10. fordulóban, a Jászberény ugyanis kellemetlen ellenfél, amelyben több rutinos játékos is szerepet kap. Vendégeink valóban olyanok voltak, mint a pióca, tapadtak ránk – amíg bírták szusszal.

Az első három negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat, egyik sem tudott meglépni a másiktól. Szerepet játszott ebben az is, hogy míg a vendégek egész jól céloztak, mi sokat hibáztunk, így aztán az utolsó felvonás előtt még teljesen nyitott volt minden, nem lehetett tudni, a végén ki fog örülni.

A záró tíz percben aztán szenzációsan kosárlabdáztunk! Ebben a periódusban sikerült ráerőltetnünk akaratunkat az ellenfélre, aki nem tudott mit kezdeni a hatalmas energiánkkal, a lendületes játékunkkal. Meg persze azzal sem, hogy végre pontosan dobtunk: Kerpel-Fronius Gáspár például 10 pontot tett ekkor a közösbe (összesen 12-ig jutott…), betalált Rátvay Balázs, Scherer Bálint egy triplával jelentkezett, Kovács Péter pedig végképp megkeserítette a vendégek életét, remekül védekezett, labdákat szerzett, amelyekből aztán gyorsan indulhattunk. Az utolsó negyed 61-60-ról indult, ebből lett öt perccel később 78-63 – ellenállhatatlanok voltunk! Ellenfelünk ekkorra már teljesen összezuhant, látszott, hogy a jászberényiek elkészültek az erejükkel, mi pedig ezt kihasználva végül magabiztossá tettük a győzelmünket: 94-71-re nyertünk!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Nehéz mérkőzésre készültünk, mert egy jó csapat érkezett hozzánk. Ellenfelünk jól kezdett, mi pedig nem tudtunk a saját ritmusunkban játszani. Az első három negyed eszerint alakult, nem tudtunk jelentős előnyt kialakítani. Az utolsó negyedben szerencsére egy fokozatot még feljebb tudtunk kapcsolni, így a végére nagyobb különbség alakult ki. Sok sikert kívánok a Jászberénynek a folytatásra!

Miljan Rakics: – Amit harminchárom percig nyújtottunk, azzal elégedett vagyok. Ilyen csapat ellen sosem könnyű játszani, ennyire volt most erőnk. A különbség végül túl nagy lett, ennyi nem volt a két együttes között. Hétfőtől folytatjuk a kemény munkát, remélem, ennek meglesz az eredménye a jövőben. A mezőny egyik legerősebb csapatával játszottunk, ezért tényleg nem lehetek elégedetlen. Gratulálok a pécsieknek, sok sikert kívánok nekik a továbbiakra!

NKA Pécs–Jászberény 94-71 (20-19, 22-22, 19-19, 33-11)

Férfikosárlabda NB I. B Piros csoport, 10. forduló. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. V.: Földesi, Szalai, Benedek. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 12/6, Kovács P. 14, Kollár 5/3, Meleg G. 23/6, Djordjevics 9/3. Csere: Kazy 4, Lados 2, Benke 8, Rátvay 9, Scherer 8/6. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Jászberény: Csík 4, Meleg K. 4, Mester 6/6, Kucsora 12/6, Olasz 14. Csere: Dunai 6/6, Rosics 13/9, Homoki 4, Czirbus 8. Vezetőedző: Miljan Rakics.

További eredmények: PVSK-Veolia–DEAC U23 106-41, TF-BP–Óbudai Kaszások 87-70, Nagykőrös–MAFC 79-95.