A nagyszünet után feljebb kapcsoltunk

2019. november 15.
A nagyszünet után feljebb kapcsoltunk Két nemzeti akadémia csapata találkozott egymással a kadett leány bajnokságban, ám a szoros, nagy csata elmaradt: az NKA Pécs nagyon magabiztosan, 93-50-re győzött.
Ninkovics Marija tanítványai ugyan idegenben játszottak, de sokat nem kellett utazniuk: csak át kellett menniük néhány száz méterrel arrébb, a PVSK csarnokába. A két pécsi akadémia csatája nem hozott sok izgalmat, a nagyszünetre már világossá vált, melyik a jobb csapat. Édes Emeséék két negyed után 9 ponttal (29-37) vezettek, a folytatásban azonban nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak, a harmadik felvonást 22-vel nyerték, s végül nagy különbséggel, 93-50-re győztek. (A Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs négy forduló alatt három győzelmet aratott és egyszer szenvedett vereséget, a PVSK mind az öt eddigi mérkőzését elbukta.)
Csapatunkban Nagy Réka szerezte a legtöbb pontot, 17-et, emellett volt 6 lepattanója és 4 gólpassza. Laczkó Sára 16 ponttal és 6 lepattanóval zárt, Édes Emese, Adenike Olawuyi és Kropp Paula pedig ugyan nem jutottak 10 pont fölé, de az általuk leszedett sok lepattanó (10, 10, ill. 12) nagyban hozzájárult a fölényes sikerhez.
Ninkovics Marija: – Rossz ritmusban kezdtük a meccset, puhán védekeztünk és támadtunk. Az első félidő végén és a másodikban lassan megtaláltuk a megfelelő tempót, ennek köszönhetően jobban játszottunk. Gratulálunk a lányoknak a győzelemhez.

PVSK NA „A”–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A” 50-93 (16-18, 12-19, 10-32, 12-24)
Kadett leány bajnokság. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Laczkó 16, Édes 8/3, Varga 7/3, Kiss V. 1, Olawuyi 9. Csere: Kropp 8, Nagy R. 17/6, Orbán 10/3, Szamosi 6, Kohn 7, Bunyik 4, Ackermann. Vezetőedző: Ninkovics Marija.