A nagyszünet után megmutattuk, mire vagyunk képesek

2021. november 08.
A nagyszünet után megmutattuk, mire vagyunk képesek Kellett a MAFC Budapest Basket elleni mérkőzés elején egy időkérés ahhoz, hogy junior fiú B csapatunk azt a teljesítményt hozza, ami elvárható tőle.

Nem a megfelelő hozzáállással kezdtük a hazai bajnokinkat, ami mellett nem is ment el szó nélkül Németh Konrád vezetőedző. Bár közvetlenül az időkérés után jobban játszottunk, de a nagyszünetig nem tudtunk folyamatosan jó teljesítményt nyújtani, így mindössze 3 ponttal vezettünk (35-32). A második félidőben azonban megmutattuk az igazi arcunkat, sokkal harcosabban, agresszívebben kosárlabdáztunk, aminek köszönhetően jelentősen elhúztunk a vendégektől, és végül 92-55-re győztünk.

Csapatunkban Korszunszkij Bohdan dupla-duplázott, 20 pontja mellett 11 lepattanót is szerzett.

Németh Konrád: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, azt hittük, hogy belefektetett energia nélkül tudunk majd kosárlabdázni. Időkérés után fejben összeszedtük magunkat, és onnantól kezdve úgy teljesítettünk, ahogy azt elvárjuk. Voltak szép dolgok támadásban és védekezésben egyaránt. Gyorsinditásokból ki tudtunk építeni egy kis előnyt, de sajnos a második negyedben megint elkényelmesedtünk, és közel engedtük az ellenfelünket. A második félidőben a mi akaratunk érvényesült, fizikálisan felőröltük ellenfelünket. Agresszívak voltunk védekezésben, ennek köszönhetően gyors támadásokat vezettünk. Gratulálok a fiúknak, edzünk tovább és készülünk a következő mérkőzésre!

NKA Pécs B–MAFC Budapest Basket 92-55 (20-11, 15-21, 26-10, 31-13)

NKA Pécs B: Antal D. 7, Egédi 13, Korszunszkij 20, Slézia 2, Tomic 9. Csere: Habling M. 13, Jolsvai 9, Maretics 11, Krkljes 5, Kaszai 3, Brankovic, Párkányi. Vezetőedző: Németh Konrád.