A nagyszünet után rátaláltunk a ritmusra

2019. november 13.
A nagyszünet után rátaláltunk a ritmusra Hetedik győzelmét is megszerezte Akadémiánk férfi csapata az NB I. B Zöld csoportjában: a DEAC U23 vendégeként 78-47-re nyertünk.
A debreceni csapat eddig felemás mérleget produkált, három győzelem mellett három veresége volt. Most már megvan a negyedik fiaskója is, ami azt jelenti, hogy mi hetedszer nyertünk: Ivica Mavrenski együttese magabiztosan hozta ezt a meccset. A nagyszünetben még szoros volt az eredmény, csak hét ponttal vezettünk (27-34), a folytatásban azonban már abszolút a mi akaratunk érvényesült, ennek köszönhetően folyamatosan nőtt az előnyünk, s végül 31-gyel győztünk.
Akadémiánk csapatában Meleg Gergő volt a legeredményesebb, dupla-duplázott: 28 pontot és 10 lepattanót szerzett. Aleksa Dobrijevic is odatette magát, szintén dupla-duplával zárt, 18 pont mellett 13 lepattanó fűződött a nevéhez.
Ivica Mavrenski: – Először is gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Nem vagyok elégedett, főleg az első félidőben mutatott játékunkkal. Puhák és lassúak voltunk. A harmadik negyedben elkaptunk egy jó ritmust, ezt folytattuk a negyedikben, ennek köszönhető a végére kialakuló nagy különbség. Köszönünk mindent és sok sikert kívánunk a Debrecennek a továbbiakban!

DEAC U23–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 47-78 (15-20, 12-14, 9-15, 11-29)
Férfi NB I. B Zöld csoport, 9. forduló, Debrecen. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Vukas, Fülöp Zs. 4, Benke, Meleg 28/6, Dobrijevic 18. Csere: Rosic 10/6, Váits 6/3, Scherer 6, Mezei 2, Fekete, Horváth Cs. 2, Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.