A nagyszünetben még egálra álltunk, utána jobbak voltak a vendégek

2022. április 07.
A nagyszünetben még egálra álltunk, utána jobbak voltak a vendégek A junior bajnokság keresztjátékában a győri Széchenyi KA A-t fogadta U17-es leány csapatunk.

Fiatal csapatunknak az első negyedben még sikerült meglepnie rutinosabb ellenfelét, kellően agresszívak és gyorsak voltunk, a folytatásban azonban már kiütközött a tapasztalatlanságunk. A nagyszünetben egálra állt a mérkőzés (34-34), ám utána az összes hibánkat, eladott labdánkat kihasználták a vendégek, akik folyamatosan növelték előnyüket, s végül jelentős különbséggel győztek. A visszavágóra szombaton kerül sor.

Eördögh Edit: – Lendületes első negyed után sajnos nem mindenki tudta felvenni a junior mérkőzés ritmusát, rutinosabb ellenfelünk pedig minden rossz döntésünket és hibánkat azonnal megbüntette. Szeretnénk a hibáinkat már a szombati visszavágón javítani! Nagyon örülünk, hogy hosszabb kihagyás után ismét pályára lépett Menyhért Petra, lelkes és bátor játékával üde színfoltja volt a mérkőzésnek!

NKA Pécs U17–Széchenyi KA A 50-69 (19-11, 15-23, 7-13, 9-22)

NKA Pécs U17: Küllős 7/3, Piukovits 6, Jónás 3/3, Bercsi 4, Halmágyi Kata 10. Csere: Bikicki 6/6, Varga N. 8, Szantner Sz. 4, Menyhért, Segec 2. Vezetőedző: Eördögh Edit.