A nagyszünetre minden eldőlt

2019. október 16.
A nagyszünetre minden eldőlt Megőrizte hibátlan mérlegét kadett fiú „A” csapatunk, amely hazai pályán 17 ponttal legyőzte a soproniakat.
Akadémiánk csapata pont úgy kezdte a találkozót, ahogy hazai pályán kezdeni kell: az első negyedet kilenc, a másodikat pedig tizenöt ponttal megnyerte, ami azt jelentette, hogy a nagyszünetig el is döntötte a mérkőzést. A folytatásban ugyan szorosabb volt a csata, sőt, az utolsó negyedet meg is nyerték a vendégek, a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Csapatunk legeredményesebb játékosa Schmera Gergő volt, aki dupla-duplát ért el, hiszen 24 pontja mellé begyűjtött 10 lepattanót is. Todor Prodanovic is odatette magát, szintén dupla-duplázott: 19 pont és 13 lepattanót került a neve mellé. Jó volt látni, hogy Branislav Jemc együttese magabiztosan nyerte meg a lepattanócsatát (49, ill. 30), ugyanakkor kicsit sok volt az eladott labdánk (21).
A Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A” csapata eddig mindhárom mérkőzését megnyerte a kiemelt bajnokságban, ennek köszönhetően az élen áll.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”–Soproni SI KA „A” 88-71 (26-17, 27-12, 20-17, 15-25)
Fiú kadett bajnokság. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Meszlényi 7, Pifkó 14, Árva-File 16, Schmera 24, Prodanovic 19/6. Csere: Vasas 2, Merkl 3/3, Gulyás, Habling 3/3, Slézia, Bor, Németh. Vezetőedző: Branislav Jemc.