A negyvenperces agresszív játékunk győzelmet eredményezett!

2023. szeptember 29.
A negyvenperces agresszív játékunk győzelmet eredményezett! A második fordulóban is győzött férfi csapatunk az NB I. B Zöld csoportjában, a veszprémi bajnokit gyakorlatilag végig kézben tartottuk, és végül magabiztosan, közel húsz ponttal nyertünk.

A Nagykőrös elleni hazai siker után az előző szezonban még a Piros csoportban szereplő Veszprém vendégei voltunk, s idegenben is arra törekedtünk, hogy győzelmet arassunk. Fiatal csapatunk az első negyedben még csak kétpontos előnyre tett szert, a második tíz percben azonban abszolút a mi akaratunk érvényesült, így a nagyszünetben már több mint tíz ponttal, 46-35-re vezettünk.

A harmadik felvonás szoros volt, nem tudtuk növelni a különbséget, de agresszív játékunknak köszönhetően a hazaiak sem tudtak közelebb kerülni hozzánk. Az utolsó negyedben pedig feltettük az i-re a pontot, nagyon jól hajráztunk, így végül magabiztosan, 87-69-re győztünk.

Csapatunkban nagyon ponterősen kosarazott ezen a meccsen Bor Gábor, aki 23 ponttal zárt. Centerünk, Angyal Medárd dupla-duplázott, 14 pontot és 10 lepattanót szerzett, és közel volt ehhez a teljesítményhez Herger Salamon is, aki 17 pontot dobott, emellett leszedett 9 lepattanót.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Megcsinálták mindazt, amit kértem tőlük, különösen azt, hogy negyven percig agresszívan játsszanak, mivel ez az előző mérkőzésen nem működött annyira jól. Úgy érzem, hogy jó mérkőzést játszottunk, amiből tanulhattak a fiatalok, hiszen mindenki pályára tudott lépni. Mindenkinek volt legalább egy jó megmozdulása, amitől jobb játékos lett, de hát ezért van számunkra ez a bajnokság. Összességében tehát sikeres napot zártunk. A Veszprémnek sok sikert kívánok a továbbiakra.

Veszprém Kosárlabda Klub–NKA Universitas Pécs II. 69-87 (22-24, 13-22, 21-21, 13-20)

Férfi kosárlabda NB I. B Zöld csoport, alapszakasz, 2. forduló. Veszprém, Vetési Albert Gimnázium, 200 néző. Játékvezetők: Hervay Tibor, Földesi Marcell, Propszt Amanda. Veszprém: Prodanovic 6, Varga, Madár 30/18, Szabó 15, Fábián 4. Csere: Takács 4, Szeifert 6/6, Végh, Birkás 4. Vezetőedző: Alex Geddes. NKA Universitas Pécs II.: Kazy 12/3, Rátgéber T. 5, Bor 23/3, Herger 17/3, Angyal 14/3. Csere: Zalay, Fonyó, Merkl, Mezőfi 3, Bánfi 2, Szita 11, Kelemen. Vezetőedző: Sértő Ádám.