A palánk alatt elment a hajó

2019. november 24.
A palánk alatt elment a hajó Junior leány csapatunk nagyon rosszul kezdett, s végül kikapott a Vasas Akadémia „A” elleni idegenbeli bajnokin.
Az első negyed rémálomszerűen alakult számunkra, s gyakorlatilag mindent el is döntött: húszpontos hátrányba kerültünk. A folytatásban ugyan mindent megtettünk azért, hogy visszaküzdjük magunkat a mérkőzésbe, s a harmadik negyed végére fel is jöttünk mínusz tízre, ez felemésztette minden energiánkat, így végül tizennyolc pontos vereséget szenvedtünk.
Jellemző adat, hogy míg mi 29 lepattanót szereztünk, ellenfelünk pontosan kétszer annyit, 58-at…
Hartung Anita: – Bevallom, szorosabb mérkőzésre számítottam. A Vasas palánk alatt nagyon elvert minket. Több lepattanót szedett, jobban zárt ki, és több pontot is szerzett a festékből. Ezekben az elemekben fejlődnünk kell, ha jobban akarunk szerepelni ilyen mérkőzéseken.

Vasas Akadémia „A”–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 74-56 (31-11, 18-18, 12-22, 13-5)
Junior leány kiemelt bajnokság, B-csoport. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Habling 18/12, Kötő, Selcova 15/3, Drávecz 2, Vojinovic 19/3. Csere: Édes, Laczkó 2, Csényi, Szamosi. Vezetőedző: Hartung Anita.