A védekezésünk nem volt megfelelő

2021. április 11.
A védekezésünk nem volt megfelelő Nagyon sok pontot kapott, ezért vereséget szenvedett junior fiú A csapatunk a Zsíros Akadémia A otthonában.

Az első negyedben látottak nem sok jót ígértek a folytatásra, ugyanis a puha védekezésünk miatt a hazaiak alaposan megszórtak minket, 35 pontot kaptunk 10 perc alatt. A második felvonásban csak egy picit javult a helyzet, így aztán a nagyszünetben jelentős hátrányban voltunk (64-47). A félidő után védekezésben már jobb teljesítményt nyújtottunk, s bár a győzelemre nem volt esélyünk, picit csökkentettük a különbséget.

Csapatunkban ketten is dupla-duplával zárták a mérkőzést: Meszlényi Róbert 17 pontot dobott és 11 gólpasszt adott (egyetlen lepattanó hiányzott a tripla-duplához!), Schmera Gergely pedig 21 pontot és 10 lepattanót szerzett.

Kmézics Zorán: – Tudtuk, hogy a Zsiros Akadémia a mezőny egyik legerősebb csapata, gyors, kreatív kosárlabdát játszanak. Sajnos a védekezésünk nem volt megfelelő szinten ahhoz, hogy megállítsuk a hazaiakat. Látszott a srácokon a fáradtság, különösen a húzóembereinken, akik több fronton teljesítenek.

Zsíros Akadémia A–NKA Pécs A 101-87 (35-21, 29-26, 18-15, 19-25)

Junior fiú bajnokság. NKA Pécs A: Meszlényi 17, Árva-File, Kazy 21/12, Bánfi 15/6, Schmera 21. Csere: Staubach 2, Prodanovic 11/9, Rátgéber T. Vezetőedző: Kmézics Zorán.