A bronzért mérkőzhet a Rátgéber Akadémia

2015. május 16.
A bronzért mérkőzhet a Rátgéber Akadémia Nem találta a Csata zónájának ellenszerét a Pécs, 65-41-re alulmaradt, így a Szegeddel mérkőzhet a bronzéremért vasárnap Imreh Ajtony csapata.
Lelik középtávolijával indult a második elődöntő. A pécsiek zóna ellen nem jutottak el a kosárig, és 10 labdát adtak el, hibáikkal kiszolgálva a Csatát, amely 9-3-ra elhúzott a 8. percre. Büntetőkkel 9 pontra növelte előnyét a mezőnyből szintén nagyon rosszul, 20%-kal célzó Csata. A Rátgéber Akadémia viszont nem jutott el helyzetig, így 12-3-ra vezetett egy negyed után a Csata.

A második negyedben már 22-6-ra ment a Csata, mikor a Pécs végre elhitte, hogy van keresnivalója a pályán. Kiss Virág és Demeter Nóra talált be a palánk alól, majd egy szépen kijátszott figurából Kóbor Gréta szórt hármast (22-13). Szeitl Vanessza is betalált a sarokból, majd középtávolról, gyorsindításgóljával pedig 6 pontra zárkózott a Pécs(26-20)! 47 másodperccel a félidő előtt Imreh Ajtony időt kért, Szeitl Vanessza pedig ismét triplát szerzett, ezzel 3 pontra csökkent a nagyon mélyről felálló Rátgéber Akadémia hátránya (26-23).

Bázel Bianka és Kiss két gyors kosarával átvette a vezetést a Pécs (26-27), de megtartani nem tudta az előnyt, Barhács 4 pontjával ismét a Csata vezetett (32-27). Boros Dorka bokasérülést szenvedett, csapata viszont 12-0-s sorozatot vágott ki (38-27). Ezután a negyedben már csak 5 pécsi pont esett 11 Csata-kosár ellenében, ezzel 49-32-re vezetett a Tursics-csapat.

Doktor duplájával 20 pont fölé nőtt a különbség a két csapat között (55-34), innen már nem tudott visszajönni Imreh Ajtony csapata. Mindkét oldalon több szerepet kaptak a kiegészítő emberek, a végeredmény 65-41 lett a Csata javára. Ezzel a fővárosi gárda veretlenül jutott a döntőbe, ahol a Vasas lesz az ellenfele. A Rátgéber Akadémia a bronzért játszhat vasárnap a Szeged ellen.

Csata DSE-Kosárlabda Akadémia Pécs 65-41
(12-3, 14-20, 23-9, 16-9)

Csata DSE: Lelik 13, Foitl 13, Doktor 10, Barhács 8, Boros 9 cserék: Angyal B. 3/3, Zelenák -, Angyal N. 7, Romvári -, Karagits 2, Horváth-.

Edzők: Tursicsné Iván Kriszta, Tursics Sándor

Kosárlabda Akadémia Pécs: Tóth-, Tenyér-, Bázel 5, Juhász 4, Kiss 7 cserék: Szeitl 12/6, Mándi 4, Krikler 1, Demeter 2, Bognár 1, Kóbor 5/3.

Edzők: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett

Tursics Sándor: Az első félidő végétől eltekintve kontrolláltuk a mérkőzést. Az történt a pályán, amit szerettünk volna. Volt egy ötperces zárlatunk, összezavarodtunk, nem tudtunk reagálni a szituációra. Ezen kívül bravúros teljesítményt nyújtottak a gyerekek.

Imreh Ajtony
: Nem mondhatom, hogy nem akartuk a döntőbe jutást, de nem éreztem azt a tüzet, mellyel emócióból tudtunk volna nyerni. Kontroll nélkül játszottunk támadásban. Tegnap nagyon szépen játszottunk zóna ellen, a mai agresszívebb zóna ellen viszont nem találtuk meg a megfelelő szögű passzokat. A második negyedben jobb ritmusban játszottunk, és tudtunk gólokat dobni, de harmadik negyedtől ismét nem tudtunk a zóna ellen játszani. Holnap meg kell tennünk mindent annak érdekében, hogy éremmel búcsúzzunk.