A második félidőben begyújtottuk a rakétákat

2020. január 31.
A második félidőben begyújtottuk a rakétákat A nagyszünetben még hatpontos hátrányban volt fiú U20-as csapatunk az Újpest-MT elleni hazai bajnokin, ám a folytatásban nagyon jó játékot produkált Ivica Mavrenski együttese, s végül huszonegy ponttal nyert.
Beragadtunk a rajton az U20-as mérkőzésen, az első negyedben mindössze tizenhárom pontot dobtunk, nem csoda, hogy hátrányba kerültünk. A másodikban sem sikerült közelebb kerülnünk az Újpesthez, ám a folytatásban azért meglátszott, hogy nem véletlen, hogy Akadémiánk csapata veretlenül vezeti a bajnokságot. A nagyszünet után átvettük az irányítást, a harmadik negyedet tizenhat ponttal (31-15) megnyertük, s ezzel már a vezetést is átvettük, az utolsó etapban pedig tovább növeltük a különbséget és végül magabiztos győzelmet arattunk.
Csapatunkban öten is elérték a kétszámjegyű pontot, a legtöbbet Rátvay Balázs szerezte, aki 18-at dobott, emellett volt 7 lepattanója is.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20–Újpest-MT U20 97-76 (13-19, 23-23, 31-15, 30-19)
NB I. B Zöld csoport, U20, 20. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs U20: Fülöp 2, Vukas 10, Benke 6, Meleg 10/3, Dobrijevic 4. Csere: Mezei 6, Rátvay 18, Horváth Cs. 14, Váits 12/6, Rosic 9/9, Herger 4, Neorcic 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.