A második is megvan!

2020. január 17.
A második is megvan! Kadett fiú „A” csapatunk a második mérkőzését is hatalmas különbséggel nyerte meg a Lengyelországban zajló EYBL-fordulón, az Óbudai KA ellen ötvenegy ponttal győztünk.
Egészen ellenállhatatlanul kezdtük második mérkőzésünket a European Youth Basketball League Wloclawekben zajló fordulójában, néhány perc alatt tekintélyes előnyre tettünk szert, s gyakorlatilag az első negyedben eldőlt minden. Tíz perc után huszonkilenc ponttal vezettünk az Óbudai KA ellen, s a nagyszünetig rátettünk még egy lapáttal, 56-12-es vezetésünknél vonulhattak pihenőre a csapatok. A folytatásban már sokkal kiegyenlítettebb volt a mérkőzés, ám ennek ellenére folyamatosan nőtt a különbség, s végül 94-43-ra győztünk.
Csapatunkban hatan is eljutottak a kétszámjegyű pontig, a legtöbbet, 17-et Schmera Gergely szerezte, aki 21 perc alatt dupla-dupláig jutott, hiszen 10 lepattanót is megkaparintott.
Szombaton két mérkőzés vár Akadémiánk csapatára, 9.30-kor az Inter Bratislava, 15.30-kor pedig a Traiskirchen lesz az ellenfelünk.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Óbudai Kosárlabda Akadémia 94-43 (33-4, 23-8, 14-12, 24-19)
EYBL U16 fiú, Wloclawek. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Meszlényi 3/3, Pifkó 12, Maly 14, Árva-File 5, Ugochukwu 14. Csere: Boljos, Prodanovic 10, Merkl, Gulyás 5/3, Schmera 17, Slézia 4, Kelemen 10. Vezetőedző: Branislav Jemc.