Agresszív, gyors kosárlabdát játszottunk

2021. október 25.
Agresszív, gyors kosárlabdát játszottunk Megszerezte második győzelmét junior fiú B csapatunk, amely a Kiskunfélegyháza ellen nyert idegenben.

Nehezen kezdődött számunkra a mérkőzés, nem ízlett a házigazdák védekezése, de amint rendeztük a sorokat, magunkhoz ragadtuk az irányítást. A nagyszünetben már 16 ponttal (40-24) vezettünk, a folytatásban tovább növeltük az előnyünket, így végül nagy különbséggel, 89-51-re győztünk.

Csapatunkban Jolsvai András dupla-duplázott, 11 pontja mellett 10 lepattanót szerzett. Közel állt a dupla-duplához Milos Tomic és Habling Márk is, előbbi 21 ponttal és 9 lepattanóval, utóbbi 15 ponttal és 8 lepattanóval zárt.

Rátvay Tamás: – Kellemetlen zónavédekezést kaptunk már a feldobást követően, ami ellen eleinte nehezen találtuk a ritmust, sokat hibáztunk támadásban, emiatt több könnyű kosarat kaptunk. Szerencsére sikerült rendezni a fejekben, hogy mi is a megoldás ebben a helyzetben. A második félidőben teljes mértékben a mi akaratunk érvényesült, gyors, futós, agresszív kosárlabdát játszva magabiztosan győztük le ellenfelünket. Külön öröm volt számomra, hogy mindenki pályára tudott kerülni a találkozón, értékes percekkel gazdagodtak játékosaink.

Félegyházi TSI–NKA Pécs B 51-89 (13-21, 11-19, 15-27, 12-22)

NKA Pécs B: Boljos 9, Vasas 4, Tomic 21, Egédi 10/9, Habling 15/3. Csere: Antal D. 11, Krkljes 4, Pallag 2, Jolsvai 11/3, Kaszai 2, Csirke, Juhász. Edzők: Rátvay Tamás, Nagy Kevin.